MATKA BOŻA CZĘSTOCHOWSKA: kościół św. Zygmunta, Słomczyn; źródło: zbiory własneMATKA BOŻA NIEUSTAJĄCEJ POMOCYLOGO PORTALU
Rzymskokatolicka Parafia
pod wezwaniem św. Zygmunta
05-507 Słomczyn
ul. Wiślana 85
dekanat konstanciński
m. i gm. Konstancin-Jeziorna
powiat Piaseczno
św. ZYGMUNT: kościół św. Zygmunta, Słomczyn; źródło: zbiory własneśw. ZYGMUNT: XIX w., feretron, kościół św. Zygmunta, Słomczyn; źródło: zbiory własne

LOKALIZACJA

Parafia św. Zygmunta jest położona na granicy dwóch gmin: Konstancin-Jeziorna i Góra Kalwaria. To ważne, bowiem często Słomczyn k. Konstancina - gdzie znajduje się parafia Św. Zygmunta - mylony jest ze Słomczynem k. Grójca, gdzie znajduje się znana na całą Polskę giełda samochodowa. A miejscowości te dzieli dość spora odległość. Łatwy dojazd dla podróżujących własnymi pojazdami zapewnia droga wojewódzka nr 724.

DOJAZD (własnym transportem)

Jeśli chcemy dojechać do Słomczyna z Warszawy, musimy dojechać do Wilanowa, tam znaleźć ulicę Czerniakowską (droga nr 724) i pojechać nią na południe. Ulica ta będzie kilkakrotnie zmieniać nazwę (m.in. na Przyczółkowską, a później Wilanowską). Przed dojazdem do Konstancina ulica staje się dwukierunkową. Przejeżdżamy przez miasto, m.in. przez dwa ronda (drugie z nich imienia Jana Pawła II), po czym wyjeżdżamy z miejscowości. Po przejechaniu ok. 3-4 km dojeżdżamy do znaku i pierwszych zabudowań Słomczyna. Jedziemy ok. 1 km i dojeżdżamy do skrzyżowania z droga wojewódzką nr 868 (ul. Jabłoniowa), skręcamy w lewo, dojeżdżamy do pierwszego skrzyżowania (ul. Wiślana) i jesteśmy przy samym kościele (parafia p.w. św. Zygmunta, Słomczyn ul. Wiślana 85).


Wyświetl większą mapę

DOJAZD (transportem publicznym)

Tu niewątpliwie sprawa jest prostsza. Wystarczy w Warszawie wsiąść do metra i dojechać do stacji Wilanowska. Wychodzimy w kierunku pętli autobusowej i kierujemy się do ostatniego stanowiska autobusów (PKS patrz rozkład jazdy lub linia 742 - rozkład jazdy). Zajmujemy miejsce i po pół godziny wysiadamy na przystanku Słomczyn (nie przy szkole). Autobus zatrzyma się po przejechaniu skrzyżowania. Wracamy do niego i skręcamy w prawo (ul. Jabłoniowa - w kierunku Piasków bądź Cieciszewa). Po dojściu do następnego skrzyżowania (ok. 400m) jesteśmy przy kościele - ul. Wiślana 85.