MATKA BOŻA CZĘSTOCHOWSKA: kościół św. Zygmunta, Słomczyn; źródło: zbiory własneMATKA BOŻA NIEUSTAJĄCEJ POMOCYLOGO PORTALU
Rzymskokatolicka Parafia
pod wezwaniem św. Zygmunta
05-507 Słomczyn
ul. Wiślana 85
dekanat konstanciński
m. i gm. Konstancin-Jeziorna
powiat Piaseczno
św. ZYGMUNT: kościół św. Zygmunta, Słomczyn; źródło: zbiory własneśw. ZYGMUNT: XIX w., feretron, kościół św. Zygmunta, Słomczyn; źródło: zbiory własne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
19 Niedziela Zwykła  

   13 sierpnia 2017r.

Odśwież, aby wyświetlić najnowsze informacje.
  • Na stronie tygodnika NIEDZIELA dostępne są czytania z każdego dnia roku. Z kolei na stronie Towaszystwa św. Pawła można znaleźć komentarz mówiony, Kromkę Słowa Bożego, do czytań niedzielnych. Zachęcamy! do pochylenia się nad nimi!
  • Dziękujemy mieszkańcom Kawęczyna za sprzątnięcie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców Turowic.
  • We wtorek 15.VIII. Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę. Błogosławieństwo ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św.
  •  Różaniec Rodziców za dzieci organizuje z naszej Parafii pielgrzymkę do Piekar Śląskich, na Górę św. Anny, do Leśniowa i do św. Anny k/ Częstochowy. W programie również zwiedzanie kopalni Guido w Zabrzu. Termin: 9 i 10 września. Przejazd autokarem, nocleg w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Przewidywany koszt ok. 250 zł. Są jeszcze wolne miejsca - zapisy w zakrystii.
  • Chrzty w sierpniu w 4 niedzielę miesiąca 27.08. na sumie. Zgłoszenia chrztów do 18.08. w kancelarii. Przygotowanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych 20.08. po sumie w kościele.
  • Na stoliku wyłożone są nowe numery czasopism katolickich. Gazetka parafialna „Św. Zygmunt” znajduje się w pojemnikach przy wyjściach z kościoła.
  • Błogosławieństwa Bożego w tym tygodniu życzymy wszystkim naszym gościom i parafianom.