MATKA BOŻA CZĘSTOCHOWSKA: kościół św. Zygmunta, Słomczyn; źródło: zbiory własneMATKA BOŻA NIEUSTAJĄCEJ POMOCYLOGO PORTALU
Rzymskokatolicka Parafia
pod wezwaniem św. Zygmunta
05-507 Słomczyn
ul. Wiślana 85
dekanat konstanciński
m. i gm. Konstancin-Jeziorna
powiat Piaseczno
św. ZYGMUNT: kościół św. Zygmunta, Słomczyn; źródło: zbiory własneśw. ZYGMUNT: XIX w., feretron, kościół św. Zygmunta, Słomczyn; źródło: zbiory własne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
12 Niedziela Zwykła  

   25 czerwca 2017r.

Odśwież, aby wyświetlić najnowsze informacje.
  • Na stronie tygodnika NIEDZIELA dostępne są czytania z każdego dnia roku. Z kolei na stronie Towaszystwa św. Pawła można znaleźć komentarz mówiony, Kromkę Słowa Bożego, do czytań niedzielnych. Zachęcamy! do pochylenia się nad nimi!
  • Dziękujemy mieszkańcom Parceli za sprzątnięcie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców Cieciszewa.
  • Dziś po każdej Mszy św. odbędzie się święcenie pojazdów. Każdy kierowca otrzyma obrazek z modlitwą kierowcy. Ofiary zebrane podczas święcenia pojazdów zostaną przeznaczone na program misyjny MIWA Polska, wspierający zakup samochodów dla polskich misjonarzy.
  • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego są odprawiane codziennie o godz. 17.30.
  • W przyszła niedzielę z racji 1 niedzieli miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie będzie spotkania Kół Żywego Różańca.
  • Od 30.06 do 31.07 będziemy gościć w naszej Parafii dwa turnusy Oaz Ruchu Światło – Życie.
  • Parafialny Zespół Caritas współorganizuje w tegoroczne wakacje obóz dla dzieci i młodzieży w Olczy koło Zakopanego. Wśród uczestników są dzieci z rodzin, których nie stać na pokrycie kosztu wyjazdu. Jak co roku zawracamy się do naszych parafian z prośbą o pomoc finansową. Bez Państwa pomocy dzieci te nie będą mogły wyjechać na wakacyjny wypoczynek, tak jak ich rówieśnicy.  Pieniądze można wrzucać do skrzynki,  przekazywać bezpośrednio organizatorom wyjazdu lub wpłacać na konto Parafialnego Zespołu Caritas, zamieszczone w gazetce parafialnej.Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Są jeszcze wolne miejsca dla chętnych. Zapisy u organizatorów.
  • Na stoliku wyłożone są nowe numery czasopism katolickich. Gazetka parafialna „Św. Zygmunt” znajduje się w pojemnikach przy wyjściach z kościoła.
  • Błogosławieństwa Bożego w tym tygodniu życzymy wszystkim naszym gościom i parafianom.