MATKA BOŻA CZĘSTOCHOWSKA: kościół św. Zygmunta, Słomczyn; źródło: zbiory własne MATKA BOŻA NIEUSTAJĄCEJ POMOCY LOGO PORTALU
Rzymskokatolicka Parafia
pod wezwaniem św. Zygmunta
05-507 Słomczyn
ul. Wiślana 85
dekanat konstanciński
m. i gm. Konstancin-Jeziorna
powiat Piaseczno
św. ZYGMUNT: kościół św. Zygmunta, Słomczyn; źródło: zbiory własne św. ZYGMUNT: XIX w., feretron, kościół św. Zygmunta, Słomczyn; źródło: zbiory własne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  
25 Niedziela Zwykła
  22 września 2019r.

>>Zobacz ogłoszenia archiwalne<<

Odśwież, aby wyświetlić najnowsze informacje.
  • Na stronie tygodnika NIEDZIELA dostępne są czytania z każdego dnia roku. Z kolei na stronie Towaszystwa św. Pawła można znaleźć komentarz mówiony, Kromkę Słowa Bożego , do czytań niedzielnych. Zachęcamy! do pochylenia się nad nimi!
  • Dziękujemy mieszkańcom Czernideł za sprzątnięcie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców Gassów.
  • Dziękujemy za ofiary składane na tacę, wpłaty indywidualne i na konto z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań za remont kościoła.
  • Dziś gościmy w naszej Parafii Siostry Niepokalanki z Jazłowca na Ukrainie, które po mszach św. będą kwestować na rzecz budującego się przedszkola. Ze względu na trudną sytuację, jaka panuje na Ukrainie nie są w stanie wybudować go ze środków pielgrzymkowych i potrzebują wsparcia.
  • Również dzisiaj w Parku Zdrojowym w Konstancinie - Jeziornie Zgromadzenie Sióstr od Aniołów organizuje Rodzinny Festyn Anielski „Rodzinami z Aniołami”. Festyn rozpocznie się Mszą św. w amfiteatrze o godz. 13.00. Następnie ciekawy program artystyczny na scenie i wiele atrakcji (nie tylko dla dzieci) wokół muszli koncertowej. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na funkcjonowanie Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Wilejce na Litwie. Siostry serdecznie zapraszają do udziału w festynie. Szczegóły na plakacie.
  • Jak w każdy 4 piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. i różaniec Rodziców za dzieci na godz. 18.oo.
  • Ruszył nabór kandydatów do Bierzmowania z klas VIII. W zakrystii jest do pobrania karta zgłoszeniowa. Zapisy do 22. 09.2019r.
  • W związku z otrzymaniem przez naszą Parafię dofinansowania z Ministerstwa Spaw Wewnętrznych i Administracji w tym tygodniu rozpoczną się prace przy rewitalizacji frontonu naszej świątyni.
  • Na stoliku wyłożone są nowe numery czasopism katolickich. Gazetka parafialna „Św. Zygmunt” znajduje się w pojemnikach przy wyjściach z kościoła.
  • Błogosławieństwa Bożego w tym tygodniu życzymy wszystkim naszym gościom i parafianom.