Rzymskokatolicka Parafia Św. Zygmunta w Słomczynie

 

Św. Zygmunt

 

 

 

 23 marca 2008

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
 

1.      Dziękujemy mieszkańcom Szymanowa za sprzątnięcie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy Łęg. 

2.      Jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na kwiaty do Ciemnicy  i Grobu Pańskiego. Dzięki nim mogliśmy pięknie udekorować nasze ołtarze. 

3.      Specjalne podziękowania składamy tym wszystkim, którzy włożyli swój czas i wysiłek    w przygotowanie i przystrojenie ołtarzy Triduum Paschalnego – Ciemnicy, Grobu Pańskiego, ołtarza głównego. „Bóg zapłać”.

4.      Dziękujemy też serdecznie Panu ze wsi Piaski za podwożenie księdza na poświęcenie pokarmów na wioskach. W przyszłym roku poprosimy o spełnienie tej funkcji mieszkańców Cieciszewa.

 5.      Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. o godz. 8.45; 10.30 i 12.00. Podobnie  jak dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Ofiary zbierane na tacę w dniu jutrzejszym przeznaczone będą na KUL.

 6.      Od piątku 28.III. powracamy do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 18.00.

7.      W przyszłą niedzielę – Drugą Wielkanocy 30.III. będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia. Po Mszach św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 8.      Wielkanocne spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę – 30.III. po sumie na plebanii.

 9.      Na stoliku wyłożone są nowe numery czasopism katolickich dla dorosłych , młodzieży i dzieci. Gazetka parafialna „Św. Zygmunt” jak zwykle znajduje się w pojemnikach przy wyjściach z kościoła.