Rzymskokatolicka Parafia Św. Zygmunta w Słomczynie

 

Św. Zygmunt

 

 

 

 16 marca 2008

Niedziela Palmowa
 

 1. Dziękujemy mieszkańcom Borowiny za sprzątnięcie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy Szymanów i ze względu na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne prosimy o sprzątnięcie kościoła już w środę, a najpóźniej w czwartek przed południem.
   

 2. Dziś o godz. 19.15 Droga Krzyżowa na drogach naszej parafii, od krzyża na Łyczynie ul. Baczyńskiego, Grzybowską, Żwirową do cmentarza i następnie do kościoła. Przynosimy ze sobą świece lub lampiony.
   

 3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary, zbiorowe i indywidualne, złożone  na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
   

 4. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Od czwartku będziemy przeżywać Święte Triduum Paschalne. Porządek przedstawia się następująco:

WIELKI CZWARTEK:

Ø      Msza Wieczerzy Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy o  godz. 18.00.

WIELKI PIĄTEK:

Ø      Wspólna modlitwa poranna w kościele o godz. 9.00.

Ø      Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy przez cały dzień.

Ø      Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00.

WIELKA SOBOTA:

Ø      Wspólna modlitwa poranna w kościele o godz. 9.00.

Ø      Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim przez cały dzień.

Ø      Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Przynosimy ze sobą świece.

Ø      Poświęcenie pokarmów w kościele od 9.30 do 13.30 co pół godziny. Na wioskach  od 10.00
– pojedzie jeden ksiądz następującą trasą: Łęg, Czernidła, Gassy, Obory, Piaski, Cieciszew, Dębówka, Podłęcze, Brześce, Kawęczyn, Wierzbówka, Kawęczynek, Szymanów. Prosimy mieszkańców wsi Piaski o wybranie spośród siebie kierowcy z samochodem, który w tym roku będzie podwoził księdza na poświęcenie pokarmów.

WIELKA NIEDZIELA:

Ø      Rezurekcja o godz. 6.00. Serdecznie prosimy i zachęcamy panów o niesienie w procesji chorągwi i sztandarów. Prosimy też o wzięcie na procesję wszystkich feretronów i poduszek procesyjnych. Niech ta procesja rezurekcyjna będzie naprawdę uroczysta. Pozostałe Msze św. o godz. 8.45; 10.30 – chrzcielna i 12.00. W oba dni Świąt Wielkanocnych tradycyjnie nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

 1. Ostatnia przed świętami możliwość skorzystania ze spowiedzi w Wielkim Tygodniu – poniedziałek, wtorek i środa – od 7.00 do 7.30 oraz po południu – w poniedziałek i wtorek od 17.30 do 18.15. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę oraz w święta spowiedzi nie będzie.
   

 2. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna jest nieczynna. Będą załatwiane tylko przypadki losowe.
   

 3. Podobnie, jak w ubiegłym roku woda święcona będzie rozlewana przez ministrantów. Zamiast wanny stojącej przed kościołem, będzie można otrzymać wodę święconą od ministrantów w kościele w Wielką Sobotę w godzinach od 9.30 do 18.30. Należy przynieść własną buteleczkę aby napełnić ją wodą święconą ze specjalnego pojemnika. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na fundusz ministrancki.
   

 4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie dary złożone jako „jałmużna postna”, a wypływające z dobroci serca. Będą one wielkim wsparciem dla najbardziej potrzebujących.
   

 5. Wielkanocne spotkanie Rady Parafialnej w niedzielę 30.III. po sumie, na plebanii.
   

 6. Na stoliku wyłożone są nowe numery czasopism katolickich dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Gazetka parafialna „Św. Zygmunt” znajduje się w pojemnikach przy wyjściach z kościoła.