Rzymskokatolicka Parafia Św. Zygmunta w Słomczynie

 

Św. Zygmunt

 

 

 

 2 marca 2008

 Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

 

1.       Dziękujemy mieszkańcom Słomczyna przy kościele za sprzątnięcie kościoła. W tym
 tygodniu zapraszamy Kawęczynek.

2.      Rozpoczęliśmy nasze wielkopostne rekolekcje, które potrwają do środy – 5.III.    Ich program przedstawia się następująco: <kliknij>

v   Ten program dla lepszego zapamiętania wywieszony jest w gablocie przed kościołem, a także znajduje się w gazetce parafialnej  „Św. Zygmunt”.

v   Jeszcze raz apelujemy i zachęcamy do takiego ułożenia sobie czasu, abyśmy również znaleźli możliwość wzięcia udziału w tych duchowych ćwiczeniach przygotowujących do jak najlepszego przeżycia najważniejszych świąt dla chrześcijanina
– Zmartwychwstania Pańskiego.

v    Uwrażliwiamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania,   że udział w rekolekcjach jest jednym z elementów dopuszczających  do przyjęcia tego sakramentu.

3.    We wtorek 4.III. Święto Św. Kazimierza Królewicza. Dzień imienin Pasterza naszej archidiecezji
Ks. Arcb. Kazimierza Nycza. Dostojnego solenizanta polecamy gorącym modlitwom wszystkich Państwa.

4.      Przypominamy, że nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii są odprawiane według następującego porządku:

v   Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu

Ø     Dla dzieci o 15.45

Ø     Dla dorosłych o 17.30

Ø     Dla młodzieży o 18.30

v    Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu – bezpośrednio po sumie.

5.     W pierwszy czwartek miesiąca 6.III. Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

6.      W pierwszy piątek miesiąca 7.III. uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św.        o godz. 18.00. Msza św. dla dzieci w połączeniu z Drogą Krzyżową o 15.45. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą św.

7.     Wypominki w sobotę 8.III. o godz. 17.30 i o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych z wypominek.

8.     Spotkanie kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę 9.III. o godz. 12.00. Na to spotkanie kandydaci przychodzą z rodzicami. Obecność przynajmniej jednego z rodziców obowiązkowa.

9.     Spotkanie dzieci kl. II i ich rodziców przygotowujące do I Komunii św. również  w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. 

10.    W naszym kościele trwa akcja tzw. jałmużny postnej. Jest to wyraz troski wspólnoty o braci ubogich i potrzebujących. Zbieramy produkty żywnościowe o przedłużonym terminie ważności,  tj. mąkę, cukier, herbatę, kaszę, ryż, makaron, dżemy, konserwy itp. dla rodzin, które przeżywają kryzys materialny. Akcja będzie trwała do przyszłej niedzieli 9.III. Wszystkich parafian, którzy mogą i pragną podzielić się tym co posiadają, z tymi, którym niedostaje, prosimy o pozostawianie darów w koszu, który jest wystawiony przy ołtarzu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać.

11.    Parafialny Zespół Caritas, przy współpracy z dziećmi ze szkoły w Słomczynie, przygotował pocztówki wielkanocne. Te pocztówki wyłożone są na stoliku obok ołtarza  Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Opłata za pocztówki min. 3,00- zł. Dochód z tych pocztówek zostanie przeznaczony na przygotowanie paczek wielkanocnych dla dzieci z najuboższych rodzin.

12.    W przyszła niedzielę odbędzie się w naszym kościele kiermasz palemek. Dochód       z ich sprzedaży przeznaczony będzie na wyjazd wakacyjny dla najuboższych dzieci z naszej parafii.

13.    Chrzty w marcu tradycyjnie w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych 23.III. na Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia chrztów do 15.III. w kancelarii. Przygotowanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w niedzielę 16.III. po sumie w kościele.

14.    Na stoliku z tyłu kościoła wyłożone są nowe numery czasopism katolickich             dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Gazetka parafialna Św. Zygmunt znajduje się w pojemnikach przy wyjściach z kościoła.