Rzymskokatolicka Parafia Św. Zygmunta w Słomczynie

 

Św. Zygmunt

 

 

 

3 sierpnia 2008r

 

XVIII Niedziela Zwykła
 

1.     Dziękujemy mieszkańcom Kawęczynka za sprzątnięcie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy Borowinę.
 

2.     W środę 6.VIII. - Święto Przemienienia Pańskiego - Msza św. o godz. 7 30.
 

3.     9. VIII. (sobota):

  • 17 30 - Wypominki

  • 18 00 - Msza św. za zmarłych z wypominek

5.     Przypominamy, że tradycyjne Dziękczynienie za zbiory – Dożynki w naszej Parafii będziemy przeżywać w tym roku przy współudziale Ks. bp. Piotra Jareckiego 24.VIII na sumie o godz. 12 00. Zachęcamy poszczególne wioski do uwicia wieńca dożynkowego i wypieku chleba z tegorocznego zboża.
 

6.     Chrzty w sierpniu w 4 niedzielę miesiąca 24.VIII.; ze względu na Dożynki na Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia chrztów do 16.VIII. w kancelarii. Przygotowanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych 17.VIII. po sumie w kościele.
 

7.     Parafialny Zespół Caritas chce zakupić wyprawki szkolne dla dzieci z najuboższych rodzin w parafii. Wszyscy wiemy, że koszt podręczników , przyborów szkolnych, plecaków jest dużym wydatkiem nawet dla średnio zamożnych Polaków; nie trudno więc wyobrazić sobie jakim obciążeniem staje się dla rodzin ubogich. W poprzednim roku, dzięki Państwa hojności, aż trzydzieścioro dzieci z naszej parafii otrzymało wyprawki szkolne. Okazuje się jednak, że rodzin potrzebujących jest dużo więcej. Wierzymy, że również w tym roku nie zabraknie w naszej parafii ludzi o miłosiernym sercu, którzy więcej radości czerpią z dawania niż z brania. Za wszystkie ofiary złożone do skarbonki znajdującej się przy Ołtarzu Matki Bożej Nieustającej pomocy składamy serdeczne "Bóg zapłać".
 

8.    Na stoliku wyłożone są nowe numery czasopism katolickich dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Gazetka parafialna „Św. Zygmunt” znajduje się w pojemnikach przy wyjściach z kościoła. W czasie wakacyjnego odpoczynku zachęcamy do lektury prasy i wydawnictw katolickich.

powrót do ogłoszeń