Rzymskokatolicka Parafia Św. Zygmunta w Słomczynie

 

Św. Zygmunt

 

 

 

27 lipca 2008r

 

XVII Niedziela Zwykła
 

1.     Dziękujemy mieszkańcom Słomczyna przy kościele za sprzątnięcie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy Kawęczynek.
 

2.     W piątek 1.VIII. - 64  rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny.
 

3.     W I piątek miesiąca 1.VIII. uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa na Mszy św.    o godz. 18 00. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą św.
 

4.     W I sobotę miesiąca 2.VIII. ze względu na ślub, wyjątkowo, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi i modlić się będziemy o trzeźwość naszej parafii w czasie Mszy św. o godz. 7 30.
 

5.     W przyszłą niedzielę 3.VIII. po sumie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej spotkanie Kół Żywego Różańca.
 

6.     Przypominamy, że tradycyjne Dziękczynienie za zbiory – Dożynki w naszej Parafii będziemy przeżywać w tym roku przy współudziale Ks. bp. Piotra Jareckiego 24.VIII na sumie o godz. 12 00. Zachęcamy poszczególne wioski do uwicia wieńca dożynkowego i wypieku chleba z tegorocznego zboża. Spotkanie Rady Parafialnej przygotowujące do Dożynek dzisiaj 27.VII. po sumie na plebanii.
 

7.     Dzieci i młodzież wyjeżdżająca z Ks. Marcinem na wakacyjny obóz do Zdworza spotyka się 1.VIII. o godz. 8 15 przed kościołem. Punktualność obowiązkowa.
 

8.     Chrzty w sierpniu w 4 niedzielę miesiąca 24.VIII.; ze względu na Dożynki na Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia chrztów do 16.VIII. w kancelarii. Przygotowanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych 17.VIII. po sumie w kościele.
 

9.     Parafialny Zespół Caritas chce zakupić wyprawki szkolne dla dzieci z najuboższych rodzin w parafii. Wszyscy wiemy, że koszt podręczników , przyborów szkolnych, plecaków jest dużym wydatkiem nawet dla średnio zamożnych Polaków; nie trudno więc wyobrazić sobie jakim obciążeniem staje się dla rodzin ubogich. W poprzednim roku, dzięki Państwa hojności, aż trzydzieścioro dzieci z naszej parafii otrzymało wyprawki szkolne. Okazuje się jednak, że rodzin potrzebujących jest dużo więcej. Wierzymy, że również w tym roku nie zabraknie w naszej parafii ludzi o miłosiernym sercu, którzy więcej radości czerpią z dawania niż z brania. Za wszystkie ofiary złożone do skarbonki znajdującej się przy Ołtarzu Matki Bożej Nieustającej pomocy składamy serdeczne "Bóg zapłać".
 

10.    Na stoliku wyłożone są nowe numery czasopism katolickich dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Gazetka parafialna „Św. Zygmunt” znajduje się w pojemnikach przy wyjściach z kościoła. W czasie wakacyjnego odpoczynku zachęcamy do lektury prasy i wydawnictw katolickich.

powrót do ogłoszeń