Rzymskokatolicka Parafia Św. Zygmunta w Słomczynie

 

Św. Zygmunt

 

 

 

20 lipca 2008r

 

XVI Niedziela Zwykła
 

1.     Dziękujemy mieszkańcom Słomczyna pod lasem i przy szosie  za sprzątnięcie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy Słomczyn przy kościele.

 

2.     Przypominamy  że powróciliśmy do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia w piątki po Mszy Św. o godz. 18.00.

 

3.     Informujemy, że tradycyjne Dziękczynienie za zbiory – Dożynki w naszej Parafii będziemy przeżywać w tym roku przy współudziale Ks. bp. Piotra Jareckiego       24. VIII na sumie o godz. 12.00. Zachęcamy poszczególne wioski do uwicia wieńca dożynkowego i wypieku chleba z tegorocznego zboża. Spotkanie Rady Parafialnej przygotowujące do Dożynek odbędzie się 27.VII po sumie na plebanii.

 

4.      Chrzty w sierpniu w związku z Dożynkami w 4 niedzielę miesiąca 24.VIII.           na mszy o godz. 10.30. Zgłoszenia chrztów do 16.VIII. w kancelarii.  Przygotowanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych 17.VIII. po sumie             w kościele.

 

5.     Parafialne Koło Caritas chce pomóc najuboższym dzieciom z naszej Parafii organizując szkolne wyprawki uczniowskie. W związku z tym zwracamy się          do państwa o wsparcie finansowe tej akcji. Ofiary można składać od dzisiaj           do puszki stojącej na ołtarzu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wszystkim, którzy okażą pomoc, składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

6.     Na stoliku wyłożone są nowe numery czasopism katolickich. Gazetka parafialna „Św. Zygmunt” znajduje się w pojemnikach przy wyjściach z kościoła. W czasie wakacyjnego odpoczynku zachęcamy do lektury prasy i wydawnictw katolickich.

powrót do ogłoszeń