Rzymskokatolicka Parafia Św. Zygmunta w Słomczynie

 

Św. Zygmunt

 

 

 

13 lipca 2008r

 

XV Niedziela Zwykła
 

1.     Dziękujemy mieszkańcom Turowic za sprzątnięcie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy Słomczyn przy szosie i pod lasem.

 

2.     Przypominamy  że powróciliśmy do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia w piątki po Mszy św. o godz. 18.00.

 

3.     Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w sobotę 19.VII. o godz. 18.00.

 

4.     Chrzty w lipcu – w 4 niedzielę miesiąca 27.VII. na sumie. Zgłoszenia chrztów       do 19.VII. w kancelarii. Przygotowanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych 20.VII. po sumie w kościele.

 

5.     Informujemy, że tradycyjne Dziękczynienie za zbiory – Dożynki w naszej Parafii będziemy przeżywać w tym roku przy współudziale Ks. bp. Piotra Jareckiego 24. VIII na sumie o godz. 12.00. Zachęcamy poszczególne wioski do uwicia wieńca dożynkowego i wypieku chleba z tegorocznego zboża. Spotkanie Rady Parafialnej przygotowujące do Dożynek odbędzie się 27.VII po sumie na plebanii.

 

6.     Władza Archidiecezjalna uwzględniając potrzebę usprawnienia duszpasterstwa, dokonała korekty granic naszej Parafii. Osiedle ELSAM dawna Cegielnia Oborska dotychczas należące do Parafii Słomczyn zostało przyłączone do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Konstancinie. Decyzja obowiązuje od ogłoszenia dekretu. Wszystkie sprawy kancelaryjne dotyczące mieszkańców Osiedla ELSAM będą załatwiane w nowej Parafii.

 

7.     Na stoliku wyłożone są nowe numery czasopism katolickich. Gazetka parafialna „Św. Zygmunt” znajduje się w pojemnikach przy wyjściach z kościoła. W czasie wakacyjnego odpoczynku zachęcamy do lektury prasy i wydawnictw katolickich.

 

powrót do ogłoszeń