Rzymskokatolicka Parafia Św. Zygmunta w Słomczynie

 

Św. Zygmunt

 

 

 

21 czerwca 2008r

 

XII Niedziela Zwykła
 

 

1.     Dziękujemy mieszkańcom Osiedla Brześce za sprzątnięcie kościoła.  W tym tygodniu zapraszamy Brześce wieś.

 

2.     Wszystkich udających się na pielgrzymkę do Lourdes i Fatimy informujemy, że nasze pielgrzymowanie rozpoczynamy 25.VI. Mszą św. w naszym kościele o godz. 14.00. O godz. 14.30 pakowanie bagaży do autokaru i przejazd na lotnisko. Wszystkich obowiązuje punktualność.

 

3.     W sobotę 28.VI. – dziesiąta rocznica koronacji wizerunku Maryi Tęskniącej w Powsinie. Z tej okazji o godz. 18.00 w Sanktuarium w Powsinie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem J.Em. Józefa Kardynała Glempa, Prymasa Polski, oraz J. Eksc. abp. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego. Więcej informacji o rocznicowych uroczystościach na plakacie w gablocie przed kościołem.

 

4.     W przyszłą niedzielę 29.VI. będziemy przeżywać Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w porządku niedzielnym.

 

5.     Jeszcze raz przypominamy i uwrażliwiamy wszystkich korzystających z duszpasterstwa w naszym kościele, że w okresie wakacji, tj. do 31.VIII. spowiedź będzie tylko pół godziny przed każdą Mszą św. W czasie Mszy spowiedzi nie będzie.

 

6.     Zakończył się rok szkolny, także zakończył się rok formacyjny służby liturgicznej ołtarza. Chcielibyśmy podziękować ministrantom ,Wspólnocie Ruchu Światło-Życie, scholi starszej i tej najmłodszej, dopiero się tworzącej, za ich służbę przy ołtarzu. Jednocześnie zachęcamy do dalszej systematycznej i aktywnej służby Panu Bogu w Liturgii Kościoła.

 

7.     Na stoliku wyłożone są nowe numery czasopism katolickich dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Gazetka parafialna „Św. Zygmunt” znajduje się w pojemnikach przy wyjściach z kościoła.

 

 

powrót do ogłoszeń