Rzymskokatolicka Parafia Św. Zygmunta w Słomczynie

 

Św. Zygmunt

 

 

 

15 czerwca 2008r

 

XI Niedziela Zwykła
 

1.     Dziękujemy mieszkańcom Podłęcza za sprzątnięcie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy Osiedle Brześce.

 

2.     Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele są odprawiane codziennie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. W piątki z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i śpiewaną litanią do Serca Pana Jezusa.

 

3.     W piątek 20.VI. zakończenie roku szkolnego 2007/08. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Dziękczynna Msza Św. dla uczniów, rodziców i całego grona pedagogicznego dla szkoły w Słomczynie o godz. 8.00 w kościele. Msza św. dla szkoły w Brześcach w budynku szkoły o godz. 9.00. Spowiedź św. na zakończenie roku szkolnego w czwartek 19.VI. od godz. 17.30 do 18.00.

 

4.     Jak już informowaliśmy w przyszłą niedzielę 22.VI. na sumie o godz. 12.00 gościć będziemy nowowyświęconego księdza Adriana Zawadzkiego, który odprawi Mszę św. prymicyjną i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Ks. Adrian w roku 2006 jeszcze jako kleryk odbywał w naszej parafii swoje praktyki duszpasterskie. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy, a Ks. Adriana polecamy gorącym modlitwom wszystkich Państwa.

 

5.     Przypominamy i uwrażliwiamy wszystkich korzystających z duszpasterstwa w naszym kościele, że w okresie wakacji tj. od 22.VI. do 31.VIII. z sakramentu pokuty - spowiedzi będzie można korzystać tylko i wyłącznie  pół godziny przed każdą Mszą św. W czasie Mszy spowiedzi  nie będzie.

 

6.     Wszystkich udających się na pielgrzymkę do Lourdes i Fatimy informujemy, że nasze pielgrzymowanie rozpoczynamy 25.VI. Mszą św. w naszym kościele  o godz. 14.00. O godz. 14.30 pakowanie bagaży do autokaru i transfer na lotnisko. Wszystkich obowiązuje punktualność.

 

7.     Na stoliku wyłożone są nowe numery czasopism katolickich dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Gazetka parafialna „Św. Zygmunt” znajduje się w pojemnikach przy wyjściach z kościoła.

 

powrót do ogłoszeń