Rzymskokatolicka Parafia Św. Zygmunta w Słomczynie

 

Św. Zygmunt

 

 

 

1 czerwca 2008r

 

IX Niedziela Zwykła

 

1.     Dziękujemy mieszkańcom wsi Piaski za sprzątnięcie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy Dębówkę.

 

2.     Rozpoczął się miesiąc czerwiec, a wraz z nim nabożeństwa czerwcowe. W dniu dzisiejszym bezpośrednio po sumie o godz. 12.00. W pozostałe dni codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. W pierwszy czwartek miesiąca oraz wszystkie piątki nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i śpiewaną litanią do Serca Pana Jezusa.

 

3.     W środę 4.VI. rocznica konsekracji Pasterza archidiecezji, Księdza Arcybiskupa Metropolity Kazimierza Nycza. Dostojnego Jubilata polecamy gorącym modlitwom wszystkich Państwa.

 

4.     W pierwszy czwartek miesiąca 5.VI. w czasie nabożeństwa czerwcowego modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

 

5.     Chrzty w czerwcu w czwartą niedzielę miesiąca 22.VI. wyjątkowo na Mszy św. o godz. 10.30.Zgłoszenia chrztów do 14.VI. W kancelarii. Przygotowanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych 15.VI. po sumie w kościele.

 

6.     22.VI. gościć będziemy nowowyświęconego księdza Adriana Zawadzkiego, który o godz. 12.00 odprawi Mszę św. prymicyjną i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Ks. Adrian w roku 2006 jeszcze jako kleryk odbywał w naszej parafii swoje praktyki duszpasterskie. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy,  a Ks. Adriana polecamy gorącym modlitwom wszystkich parafian.

 

 

7.     W pierwszy piątek miesiąca 6.VI. uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa na Mszy św. o godz. 18.00. Msza św. dla dzieci o 15.45. Spowiedź pierwszo piątkowa pół godziny przed każda Mszą św.

 

8.     W pierwszą sobotę miesiąca 7.VI. oddając hołd Niepokalanemu Sercu Maryi modlić się będziemy o trzeźwość naszej parafii na Mszy św. o godz. 18.00  i w czasie nabożeństwa czerwcowego.

 

9.     Przedwyjazdowe spotkanie pielgrzymów do Lourdes i Fatimy w przyszłą niedzielę 8.VI. bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Obecność wszystkich obowiązkowa. Wszystkim opieszałym przypominamy, że w dniu dzisiejszym upływa termin dokonywania wpłaty na pielgrzymkę.

 

10.   Na stoliku wyłożone są nowe numery czasopism katolickich dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Gazetka parafialna „Św. Zygmunt” znajduje się w pojemnikach przy wyjściach z kościoła.

 

powrót do ogłoszeń