Rzymskokatolicka Parafia Św. Zygmunta w Słomczynie

 

Św. Zygmunt

 

 

 

25 maja 2008r

 

Ósma Niedziela Zwykła

 

1.     Dziękujemy mieszkańcom Cieciszewa za sprzątnięcie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy Piaski.

2.     W środę 28.V. 27 rocznica śmierci śp. kardynała Stefana Wyszyńskiego, arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski. Sługę Bożego i Jego proces beatyfikacyjny polecamy gorącym modlitwom wszystkich Państwa.

3.     W czwartek 29.V. zakończenie oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków podczas Mszy św. o godz. 18.00.

4.     W piątek 30.V. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św.  o godz. 18.00 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa. Za jego publiczne odmówienie w tym dniu, będąc w stanie łaski uświęcającej, uzyskuje się odpust zupełny. Można spożywać pokarmy mięsne. 

5.     W sobotę 31.V. Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.30 i 18.00. Ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30. 

6.     Msza św. przy figurce na Dębówce w piątek 30.V. o godz. 19.00, a na Podłęczu w sobotę 31.V. też o godz. 19.00.

7.     W przyszłą niedzielę 1.VI. w Archidiecezji Warszawskiej będziemy obchodzić Dzień Dziękczynienia Bożej Opatrzności. Ks. Arcybiskup Kazimierz Nycz zachęca nas do wspólnego przeżywania tego dnia. Oto Jego zaproszenie. Program Dnia Dziękczynienia wywieszony jest w gablocie przed kościołem. 

8.     Od przyszłej niedzieli 1.VI. nabożeństwa czerwcowe. W pierwszą niedzielę miesiąca bezpośrednio po sumie o godz. 12.00. W pozostałe dni codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. W pierwszy czwartek miesiąca oraz wszystkie piątki nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i śpiewaną litanią do Serca Pana Jezusa.

9.     W przyszłą niedzielę po sumie i nabożeństwie czerwcowym spotkanie Kół Żywego Różańca. 

10.   Na stoliku wyłożone są nowe numery czasopism katolickich dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Gazetka parafialna „Św. Zygmunt” jak zwykle znajduje się w pojemnikach przy wyjściach z kościoła.

 

powrót do ogłoszeń