Rzymskokatolicka Parafia Św. Zygmunta w Słomczynie

 

Św. Zygmunt

 

 

 

4 maja 2008r


 

Siódma Niedziela Wielkanocy

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1.  Dziękujemy rodzicom młodzieży bierzmowanej za sprzątnięcie i udekorowanie kościoła na Uroczystość Bierzmowania i na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu kościół sprzątają i przygotowują na Uroczystość I Komunii św. Rodzice dzieci kl. II.
   

 2. Rozpoczął się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza św. Zachęcamy też do podtrzymania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy krzyżach i kapliczkach na poszczególnych wioskach.
   

 3. W najbliższą sobotę 10.V. w czasie nabożeństwa majowego o godz. 17.30 i Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy za zmarłych z naszych wypominek.
   

 4. W przyszłą niedzielę 11.V. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. W tym dniu będąc w stanie łaski uświęcającej i przystępując do Komunii św. uzyskuje się odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”. Do tej Uroczystości przygotowujemy się Nowenną do Ducha Świętego odprawianą codziennie w czasie nabożeństw majowych o godz. 17.30.  Niedziela Zesłania Ducha Świętego to ostatni dzień liturgicznego okresu wielkanocnego. Wszystkim, którzy jeszcze nie przystąpili do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej przypominamy, że tą Uroczystością kończy się okres Komunii wielkanocnej.
   

 5. W przyszłą niedzielę  11.V. w naszym kościele Uroczystość I Komunii św. na Mszy św. o godz. 9.30. Jest to Msza św. przesunięta z godz. 8.45. Spowiedź przed I Komunią św. w piątek  9.V. - dla dzieci ze szkoły w Słomczynie  o 15.45; ze szkoły w Brześcach i pozostałych szkół o 16.15. Spowiedź rodzin od 17.00 do 18.00. Biały Tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych od poniedziałku 12.V. do piątku 16.V. o godz. 18.00.       
   

 6. Przypominamy, że tradycyjnie w dniu I Komunii św. nie ma Mszy św. o godz. 10.30.
   

 7. Chrzty w maju – w 4 niedzielę miesiąca – 25.V. na sumie. Zgłoszenia chrztów do 17.V. w kancelarii. Przygotowanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych 18.V. po sumie w kościele
   

 8. Dziękujemy serdecznie rodzicom młodzieży bierzmowanej i dzieci, które przystąpią do I Komunii św. za dar na rzecz parafii w postaci dwóch zabytkowych kinkietów do ołtarza Matki Boskiej Częstochowskiej. Bóg zapłać
   

 9. Z okazji Uroczystości Św. Zygmunta, Patrona naszej parafii, przygotowaliśmy obrazki z jego wizerunkiem, które jest trudno gdziekolwiek dostać. Są one wyłożone na stoliku przy ołtarzu Św. Zygmunta. Koszt obrazka to dobrowolna ofiara. Cały dochód zostanie przeznaczony na Caritas parafialny, czyli pomoc dla najbardziej potrzebujących.
   

 10. Jak już informowaliśmy w tym roku planujemy zorganizować dwa obozy wakacyjne dla dzieci  i młodzieży z naszej parafii. Pragniemy, aby wzięło w nich udział jak najwięcej dzieci z najuboższych rodzin, których nie stać na żaden inny wyjazd wakacyjny. Dlatego poszukujemy sponsorów, którzy mogliby częściowo lub w całości pokryć koszty wyjazdu tych dzieci. Dobroć serca na pewno nie zostanie bez odpłaty ze strony Pana Boga. Ofiary można składać bezpośrednio  u księży lub wpłacać na konto parafialne [kliknij]. Jest ono podane w gazetce parafialnej i na parafialnej stronie internetowej lub jego numer można otrzymać bezpośrednio od księży. W rubryce „tytuł wpłaty” wpisujemy WAKACJE 2008.
   

 11. Na stoliku wyłożone są nowe numery czasopism katolickich dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Gazetka parafialna „Św. Zygmunt” jak zwykle znajduje się w pojemnikach przy wyjściach z kościoła.

 

powrót do ogłoszeń