Rzymskokatolicka Parafia Św. Zygmunta w Słomczynie

 

Św. Zygmunt

 

 

 

27 kwietnia 2008r


VI Niedziela Wielkanocy

1.      Dziękujemy mieszkańcom Parceli za sprzątnięcie kościoła. W tym tygodniu już  w czwartek 1.V.  kościół sprzątają i dekorują rodzice młodzieży przystępującej w tym roku do sakramentu bierzmowania.

2.      Od czwartku 1.V. rozpoczynają się nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza św. Zachęcamy również do utrzymania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy krzyżach i kapliczkach na poszczególnych wioskach.

3.      Jest to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. W tej intencji modlić się będziemy w czasie nabożeństwa majowego o godz. 17.30 i  Mszy św. wotywnej o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18.00.

4.      Również 1.V. będzie miało miejsce bezpośrednie przygotowanie kandydatów do bierzmowania.  Dzień skupienia rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do godz. 21.00. Od godz. 16.00 do 17.30 będzie spowiedź. Bardzo prosimy, aby w tym czasie z sakramentu pokuty skorzystali nie tylko kandydaci, ale także ich świadkowie i rodziny.

5.      W piątek 2.V. Święto Patrona naszej parafii – Św. Zygmunta. Uroczystość odpustowa. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 8.45; 10.30 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 10.30 kilku chłopców z naszej parafii po rocznym przygotowaniu w sposób uroczysty zostanie przyjętych do grona ministrantów. W sposób szczególny zapraszamy ich rodziny.

6.      W piątek 2.V. na godz. 10.30 zapraszamy również dzieci klas III i ich rodziców. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się spotkanie przygotowujące do Rocznicy I Komunii św. Obecność dzieci i rodziców obowiązkowa. Uroczystość Rocznicy I Komunii św. w niedzielę 18.V. o godz. 8.45.

7.      W piątek 2.V. ze względu na Uroczystość Odpustową na terenie naszej parafii można spożywać pokarmy mięsne.

8.      Od piątku 2.V. rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego, przygotowująca do Uroczystości Zesłania Ducha Św. Modlitwy codziennie w czasie nabożeństw majowych.

9.      W sobotę 3.V. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.  Msze św. o godz. 8.45; 10.30; 12.00 i 18.00.  Podczas Mszy św. o godz. 12.00 J. Eksc. Ks. Biskup Marian Duś udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii, a także dokona poświęcenia odrestaurowanego ołtarza Matki Boskiej Częstochowskiej. Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich parafian.  Bierzmowani i ich świadkowie zbierają się przed kościołem o godz. 11.15.

10. W przyszłą niedzielę  4.V. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę: 8.45; 10.30; 12.00 i 18.00. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem majowym. Nie będzie już nabożeństwa majowego wieczorem. Po nabożeństwie spotkanie Kół Żywego Różańca.

11. Na stoliku wyłożone są nowe numery czasopism katolickich dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Gazetka parafialna „Św. Zygmunt” znajduje się w pojemnikach przy wyjściach z kościoła.

 

powrót do ogłoszeń