Rzymskokatolicka Parafia Św. Zygmunta w Słomczynie

 

Św. Zygmunt

 

 

 

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17.02.2008r.

1. Dziękujemy mieszkańcom Turowic za sprzątnięcie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy Słomczyn przy szosie i pod lasem.

2. Przypominamy, że nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii są odprawiane wg następującego porządku:

 • Droga Krzyżowa:
   - dla dzieci - 15:45
   - dla dorosłych - 17:30
   - dla młodzieży - 18:30
  Z tym, że w okresie ferii zimowych nie ma oddzielnych nabożeństw dla dzieci i młodzieży. Wszyscy przychodzą na godzinę 17:30.

 • Gorzkie Żale:
   - w każdą niedzielę Wielkiego Postu bezpośrednio po Sumie.

 • 33. Spotkanie dzieci z klas II i ich rodziców przygotowujące do Uroczystości Pierwszej Komunii w przyszła niedzielę 24. II. Obecność wszystkich obowiązkowa.

  4. Już dziś informujemy, że tegoroczne rekolekcje w naszej parafii odbędą się w dniach 2 - 5. III. Zachęcamy wszystkich do takiego ułożenia sobie czasu, abyśmy znaleźli również możliwość do uczestnictwa w tych duchowych ćwiczeniach przygotowujących do jak najgłębszego przeżycia całego Misterium Paschalnego.

  5. Caritas Archidiecezji Warszawskiej apeluje do wszystkich wiernych, aby w swoich rozliczeniach podatkowych 1% podatku przekazali na rzecz CARITASU i tym samym wsparli akcję niesienia pomocy najuboższym. Bliższe informacje na ulotkach wyłożonych na stolikach z tyłu kościoła.

  6. Informacja dla narzeczonych. Najbliższy Kurs Przedmałżeński na terenie naszego dekanatu, w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Konstancinie-Jeziornie rozpocznie się 27. II /środa/ i potrwa do 30. IV. W sposób szczególny zachęcamy do udziału wszystkich narzeczonych, którzy w tym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

  7. Na stoliku wyłożone są nowe numery czasopism katolickich dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Gazetka Parafialna - Św. Zygmunt znajduje się w pojemnikach przy wyjściach z kościoła