MATKA BOŻA CZĘSTOCHOWSKA: kościół św. Zygmunta, Słomczyn; źródło: zbiory własneMATKA BOŻA NIEUSTAJĄCEJ POMOCYLOGO PORTALU
Rzymskokatolicka Parafia
pod wezwaniem św. Zygmunta
05-507 Słomczyn
ul. Wiślana 85
dekanat konstanciński
m. i gm. Konstancin-Jeziorna
powiat Piaseczno
św. ZYGMUNT: kościół św. Zygmunta, Słomczyn; źródło: zbiory własneśw. ZYGMUNT: XIX w., feretron, kościół św. Zygmunta, Słomczyn; źródło: zbiory własne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Jedenasta niedziela zwykła
  16 czerwca 2013 r.

Odśwież, aby wyświetlić najnowsze informacje.
 • Na stronie tygodnika NIEDZIELA dostępne są czytania z każdego dnia roku. A na stronie Towaszystwa św. Pawła można znaleźć komentarz mówiony, Kromkę Słowa Bożego, do czytań niedzielnych. Zachęcamy! do pochylenia się nad nimi!
 • Dziękujemy mieszkańcom Turowic za sprzątnięcie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców Słomczyna przy szosie i pod lasem.
 • Kościół parafialny to dziedzictwo naszych wspaniałych ojców, ale my też powinniśmy zadbać o wygląd wewnętrzny i zewnętrzny.
 • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego są odprawiane codziennie o godz. 17.30.
 • W piątek 21.06. zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe wszystkich, którzy pielgrzymowali do Płocka po relikwie św. Zygmunta. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
 • W niedzielę 30.06, po każdej Mszy św. odbędzie się święcenie pojazdów. Każdy kierowca otrzyma obrazek z modlitwą kierowcy. Ofiary zebrane podczas święcenia pojazdów zostaną przeznaczone na program misyjny MIWA Polska, wspierający zakup samochodów dla polskich misjonarzy.
 • Nasza Parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży do Zawoi w dniach 30.07–12.08.br. Zapisy i bliższe informacje u ks. Darka.
  PZC w tegoroczne wakacje współorganizuje obóz dla dzieci i młodzieży w Białym Dunajcu. Wśród uczestników znajduje się grupa dzieci z rodzin ubogich, których nie stać na pokrycie kosztów wyjazdu. Dlatego zwracamy sie z prośbą o finansowe wsparcie tej inicjatywy. Koszt obozu wynosi 1000 zł. Pieniądze można wpłacać na konto Parafialnego Zespołu Caritas, którego nr zamieszczony jest w gazetce, wrzucać do skrzynki lub przekazywać bezpośrednio do organizatorów. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne "Bóg zapłać".
 • Chrzty w czerwcu w IV niedzielę miesiąca – 23.VI. na sumie. Przygotowanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych dzisiaj po sumie w kościele.
 • Na stoliku w kościele wyłożone są nowe numery czasopism katolickich dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Warto zwrócić się ku NASZEJ prasie, katolickiej, zgodnej z naszą tradycją i wychowaniem! Zanieśmy również tę prasę osobom samotnym, niedołężnym, chorym…
 • Zapraszamy też na www.archidiecezja.warszawa.pl, gdzie znajdują się najnowsze informacje o wydarzeniach w naszej Archidiecezji.
 • Zainteresowanych zapraszamy do przeglądania ogłoszeń archiwalnych, przechowywanych w naszym portalu.