św. ZYGMUNT: kościół św. Zygmunta, Słomczyn; źródło: zbiory własneLOGO PORTALU
Rzymskokatolicka Parafia
pod wezwaniem św. Zygmunta
05-507 Słomczyn
ul. Wiślana 85
dekanat konstanciński
m. i gm. Konstancin-Jeziorna
powiat Piaseczno
MATKA BOŻA CZĘSTOCHOWSKA: kościół św. Zygmunta, Słomczyn; źródło: zbiory własneMATKA BOŻA NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II Niedziela Adwentu
5 grudnia 2010 r.

 • Na stronie tygodnika NIEDZIELA dostępne są czytania z każdego dnia roku. Zachęcamy! do pochylenia się nad nimi!
 • Dziękujemy! mieszkańcom Borowiny za sprzątnięcie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców Łęgu.
  Kościół parafialny to dziedzictwo naszych wspaniałych ojców, ale my też powinniśmy zadbać o wygląd wewnętrzny i zewnętrzny.
 • RORATY w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00. W sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jest okazja do wspólnego przeżywania Adwentu i podejmowania adwentowych zadań. Przychodząc na Roraty przynosimy z sobą lampiony lub świece, aby symbolizowały rozpraszanie ciemności. Prawdziwym Światłem rozpraszającym ciemności zła i grzechu jest Chrystus, na którego przyjście właśnie się przygotowujemy.
 • W niedzielę 5.XII rozpoczyna się w naszym kościele 40-godzinne Nabożeństwo Eucharystyczne połączone z rekolekcjami adwentowymi, które w tum roku poprowadzi ks. Aleksander Golike.
  Program TUTAJ.
  Gorąco zachęcamy do udziału w tym duchowym przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego.
 • W niedzielę 5.XII w Kościele polskim obchodzimy Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Wszelkie problemy nękające ten Kościół polecamy modlitwom wszystkich Parafian. Po Mszach św. ministranci zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi na wschodzie.
 • Wypominki w sobotę 11.XII o godz. 17.15 i o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
 • Spotkanie dzieci klas II przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców w przyszłą niedzielę 12.XII o godz. 18.00.
 • Od I niedzieli Adwentu Parafialny Zespół Caritas, wzorem lat ubiegłych, prowadzi sprzedaż ręcznie wykonanych pocztówek świątecznych. Pocztówki, w cenie 5 zł, wyłożone będą na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na potrzeby najuboższych dzieci z naszej parafii. a wszystkie ofiary składamy "Bóg zapłać!"
 • Od niedzieli 5.XII Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna adwentową zbiórkę żywności dla najuboższych rodzin z parafii. Zbieramy produkty o przedłużonym terminie ważności (mąkę, cukier, ryż, kaszę, makaron, konserwy, słodycze itp.) Tradycyjnie zbiórka będzie odbywać się w obu szkołach znajdujących się na terenie parafii oraz w kościele do kosza wystawionego przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 4 w Słomczynie zaprasza na Jarmark Świąteczny w sobotę 11 grudnia od 15 tej do 19 tej. W programie: świąteczna kafeteria, wspólne śpiewanie kolęd, własnoręcznie zrobione ozdoby choinkowe, a także wielka zbiórka żywności dla parafialnego Caritasu na paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Ulotki na temat jarmarku wyłożone są na stoliku z prasą katolicką.
 • W związku z tym, że kończy się okres wymiany banknotów i bilonu sprzed reformy denominacyjnej z 1995 r. ks. Kardynał Kazimierz Nycz zwraca się z prośbą o przeprowadzenie w II i III niedzielę adwentu (tj. 5 12 grudnia br.) zbiórki "starych" pieniędzy, które zostaną wymienione i przeznaczone na Caritas. Pieniądze można składać w zakrystii po Mszy św.
 • Od I niedzieli Adwentu pod chórem są do nabycia opłatki.
 • W niedzielę Świętej Rodziny 26 grudnia na sumę zapraszamy w sposób szczególny wszystkie małżeństwa, które w tym roku obchodziły jubileusze 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 55, 60 i 65 lecie swojego małżeństwa.
 • W Adwencie w naszej parafii odbywa się Rodzinny Konkurs Szopek, którego finał będzie miał miejsce w IV niedzielę Adwentu tj. 19 grudnia. Rodzinne prace przynosimy od III niedzieli Adwentu tj. od 12 grudnia, najpóźniej do soboty 18 grudnia do g.18.00.
 • W poniedziałek 6.XII z racji rekolekcji nie odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Kandydaci z grupy I przychodzą na najbliższe spotkanie do grupy II lub grupy III. Nie zwalnia to kandydatów od uczestnictwa w rekolekcjach, zgodnie z planem!
 • Chrzty w grudniu w Iszy (25.XII) Świąt na sumie i IIgi (26.XII) dzień na Mszy św. o 10:30. Zgłoszenia chrztów do 18.XII w kancelarii. Przygotowanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w niedzielę 19.XII po sumie w kościele.
 • W czasie ferii zimowych, w dniach 12–19 lutego, organizowany jest wyjazd na narty dla dzieci i młodzieży z naszej parafii w okolice Zakopanego. Szczegółowych informacji dotyczących wyjazdu udziela ks. Darek. Jeśli ktoś z parafian chciałby się włączyć w pomoc w organizowaniu wyjazdu w postaci np. wparcia materialnego, będziemy głęboko wdzięczni.
 • Natomiast parafialny Zespół Caritas, wzorem lat ubiegłych, organizuje w nadchodzące ferie zimowe Obóz Narciarski dla dzieci i młodzieży w Śniadce Drugiej (Góry Świętokrzyskie), w terminie 12-19.02.2011 r. Koszt obozu 700 zł. Zapisy przyjmuje p. Jolanta Kornaszewska

  Wszystkich parafian, którzy zechcą wspomóc finansowo wyjazd na obóz najuboższych dzieci z parafii prosimy o wpłaty na konto Parafialnego Zespołu Caritas:

  Parafia Rzymsko-Katolicka św. Zygmunta
  ul. Wiślana 85
  05-507 Słomczyn
  PKO S.A. VII O. w Warszawie
  nr r-k: 51 1240 1109 1111 0010 1498 1185
  z dopiskiem: Obóz Śniadka

  Za ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!
 • Próby Małej Scholi, w której śpiewają dzieci od 1 do 6 klasy podstawowej, odbywają się w czwartki o godz. 16:00. Zachęcamy dzieci do radosnego przygotowywania niedzielnych Mszy Św.
 • Intencje Mszy św. w najbliższym czasie: <TUTAJ>.
 • W ostatnim czasie udzielono Sakramentów Świętych następującym osobom:
 • W ostatnim czasie z naszego grona odeszły następujące osoby: <TUTAJ>
 • Na stoliku w kościele wyłożone są nowe numery czasopism katolickich dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Warto zwrócić się ku NASZEJ prasie, katolickiej, zgodnej z naszą tradycją i wychowaniem! Zanieśmy również tę prasę osobom samotnym, niedołężnym, chorym…
 • Zapraszamy też na www.archidiecezja.warszawa.pl, gdzie znajdują się najnowsze informacje o wydarzeniach w naszej Archidiecezji.
 • Zainteresowanych zapraszamy do przeglądania ogłoszeń archiwalnych, przechowywanych w naszym portalu.