św. ZYGMUNT: kościół św. Zygmunta, Słomczyn; źródło: zbiory własneLOGO PORTALU
Rzymskokatolicka Parafia
pod wezwaniem św. Zygmunta
05-507 Słomczyn
ul. Wiślana 85
dekanat konstanciński
m. i gm. Konstancin-Jeziorna
powiat Piaseczno
MATKA BOŻA CZĘSTOCHOWSKA: kościół św. Zygmunta, Słomczyn; źródło: zbiory własneMATKA BOŻA NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIV Niedziela Zwykła
4 lipca 2010

 • Na stronie tygodnika NIEDZIELA dostępne są czytania z każdego dnia roku. Zachęcamy! do pochylenia się nad nimi!
 • Dziękujemy! mieszkańcom Kawęczynka za sprzątnięcie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców Borowiny. Kościół parafialny to dziedzictwo naszych wspaniałych ojców, ale my też powinniśmy zadbać o wygląd wewnętrzny i zewnętrzny.
 • Decyzją naszej władzy Archidiecezjalnej urząd Proboszcza naszej parafii objął ks. Jacek DZIKOWSKI (uprzednio wikariusz parafii św. Aleksandra w Warszawie). Nasz nowy pasterz wystosował list do parafian: <TUTAJ>
  Księże Proboszczu: Serdecznie witamy i życzymy wszelkich Łask Bożych!
 • Wypominki w sobotę 10.VII. o 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. w intencji zmarłych z wypominek.
 • W dniach od 1 – 14 sierpnia 2010 organizowane są kolonie w Pyzówce k. Nowego Targu. Osoby chcące wesprzeć ten wyjazd, mogą składać indywidualne ofiary do ks. Kamila.
 • Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim parafianom, którzy poprzez zbiórkę darów, ofiary pieniężne bądź transport pasz, włączyli się w akcję pomocy dla powodzian. Z zebranych w kościele darów zorganizowaliśmy dwa transporty do wsi Zastów Karczmiski w gminie Wilków. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim, którzy otworzyli swe serca dla potrzebujących braci.
 • Parafialny Zespół Caritas będzie współorganizatorem obozu wakacyjnego w Murzasichlu, na który chce zabrać 15 dzieci z rodzin ubogich. Potrzebne jest finansowe wsparcie tej inicjatywy. Pieniądze można wpłacać na konto parafialne Caritas, którego numer znajduje się TUTAJ, z dopiskiem „obóz Murzasichle”, bądź przekazać bezpośrednio organizatorom obozu – Jolancie Kornaszewskiej.
 • Parafialny Zespół Caritas organizuje w lipcu coroczną zbiórkę pieniężną na wyprawki szkolne dla najuboższych dzieci z naszej parafii. Ofiary można składać do skarbonki znajdującej się przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mamy nadzieję, że również w tym roku nie zabraknie ludzi o otwartym i wrażliwym sercu, którzy z radością podzielą się z innymi tym co sami posiadają. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.
 • Chrzty w lipcu w 4 niedzielę miesiąca 25.VII. na sumie. Zgłoszenia chrztów do 16.VII. w kancelarii. Przygotowanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych 18.VII. po sumie w kościele.
 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej zaprasza młodzież do udziału w tegorocznych inicjatywach wakacyjnych KSM. W ramach Szkoły Języków Obcych „eMKa” KSM organizuje obozy językowo-taneczne u podnóża Tatr, w malowniczym Białym Dunajcu. Uczestnicy kolonii, oprócz zdobywania wiedzy, spędzą czas na nauce podstawowych elementów savoir-vivre’u, a swoją młodzieńczą energię wykorzystają na naukę tańca oraz zdobywanie tatrzańskich szczytów, z których podziwiać będą przepiękne widoki.
  Obozy przeznaczone są dla młodzieży w wieku 14-19 lat, chcącej uczyć się języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie średnio-zaawansowanym lub zaawansowanym. Odbędą się one w terminie 19-28 lipca, jednak w innych terminach dostępne są również obozy w różnych częściach kraju.
  Celem Szkoły Języków Obcych „eMKa” (Młodzież Katolicka) jest nie tylko edukacja, ale również wychowywanie młodzieży. Program i materiały opracował dr Marek Kuczyński, wykładowca akademicki, członek Akcji Katolickiej, autor licznych książek do nauki języka angielskiego, w tym bestselleru "Angielski dla Twoich potrzeb".
  Podręczniki, z których korzysta młodzież na obozach „eMKi” nie tylko pomagają w skutecznej nauce, ale także propagują wartości katolickie.
  Zgłoszenia i informacje:
  Biuro KSM
  ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa, czynne pn. – pt. 9.00 - 16.00
  tel./fax: (0) 22 531 72 09, e-mail: emka@warszawa.ksm.org.pl
  www.warszawa.ksm.org.pl
 • Intencje Mszy św. w najbliższym czasie: <TUTAJ>. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. nie tylko za zmarłych!
 • Zapowiedzi
  • Łukasz Tomasz MENDEL, kawaler z Góry Kalwarii, i Magdalena Iwona MALINOWSKA, panna z Podłęcza, parafia tutejsza
   (zapowiedź II)
  • Mateusz Jerzy OWDZIEJ, kawaler z parafii Św. Augustyna w Warszawie, i Anna MIRKOWSKA, panna z parafii tutejszej
   (zapowiedź I)
  Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach w zawarciu małżeństwa przez w/w osoby proszony jest o skontaktowanie się z Kancelarią Parafialną.
 • W ostatnim czasie udzielono Sakramentów Świętych następującym osobom:
 • W ostatnim czasie z naszego grona odeszły następujące osoby: <TUTAJ>
 • Na stoliku w kościele wyłożone są nowe numery czasopism katolickich dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Warto zwrócić się ku NASZEJ prasie, katolickiej, zgodnej z naszą tradycją i wychowaniem! Zanieśmy również tę prasę osobom samotnym, niedołężnym, chorym…
 • Zapraszamy też na www.archidiecezja.warszawa.pl, gdzie znajdują się najnowsze informacje o wydarzeniach w naszej Archidiecezji.
 • Zainteresowanych zapraszamy do przeglądania ogłoszeń archiwalnych, przechowywanych w naszym portalu.