św. ZYGMUNTLOGO PORTALU
Rzymskokatolicka Parafia
pod wezwaniem św. Zygmunta
05-507 Słomczyn
ul. Wiślana 85
dekanat konstanciński
m. i gm. Konstancin-Jeziorna
powiat Piaseczno
MATKA BOŻA CZĘSTOCHOWSKAMATKA BOŻA NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XII Niedziela Zwykła
20 czerwca 2010

 • Na stronie tygodnika NIEDZIELA dostępne są czytania z każdego dnia roku. Zachęcamy! do pochylenia się nad nimi!
 • Dziękujemy pani Wandzie Pindelskiej, która jako jedyna z ręką w gipsie przyszła aby przygotować kościół na dzisiejszą niedzielę w imieniu mieszkańców Słomczyna pod lasem i przy szosie. To przykre, ze dla domu Bożego, raz na pół roku, brakuje serca. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców Słomczyna przy kościele.
 • Nabożeństwa czerwcowe. odprawiane są codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i litanią do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do modlitwy!
 • Zbliża się okres wakacji i urlopów, dlatego w niedzielę 20 czerwca naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich podróżujących, tak drogami, jak w powietrzu i na wodzie. Prosimy Boga o błogosławieństwo, aby każda podróż kończyła się szczęśliwie. Modlitwami obejmujemy wszystkich cierpiących których dotknęły wypadki. Podróżujących polecamy opiece św. Krzysztofa. Poświęcenie pojazdów bezpośrednio po Mszy św. Ofiary z tej okazji składane przeznaczone są na program Niwa-Polska, który organizuje pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy.
 • 25 czerwca w piątek przypada zakończenie roku szkolnego. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej w Słomczynie o godzinie 8.00. Dla uczniów szkoły podstawowej w Brześcach o godzinie 9.00. Pragniemy w modlitwie dziękować Bogu za szczęśliwy rok nauki, za dobrych nauczycieli i wychowawców. Jednocześnie prosić Boga o błogosławieństwo na szczęśliwe i bezpieczne wakacje.
 • Kończy się rok szkolny, zakończył się także rok formacyjny służby liturgicznej ołtarza. Dziękujemy ministrantom, Wspólnocie Ruchu Światło-Życie, scholi starszej i tej najmłodszej, za ich służbę przy ołtarzu. Jednocześnie zachęcamy do dalszej systematycznej i aktywnej służby Panu Bogu w Liturgii Kościoła.
 • Chrzty w czerwcu w czwartą niedzielę miesiąca 27.VI na sumie.
 • W dniach od 1 – 14 sierpnia 2010 organizowane są kolonie w Pyzówce k. Nowego Targu. Osoby chcące wesprzeć ten wyjazd, mogą składać indywidualne ofiary do ks. wikariusza.
 • Parafialny Zespół Caritas będzie współorganizatorem obozu wakacyjnego w Murzasichlu, na który chce zabrać 15 dzieci z rodzin ubogich. Potrzebne jest finansowe wsparcie tej inicjatywy. Pieniądze można wpłacać na konto parafialne Caritas, którego numer znajduje się TUTAJ, z dopiskiem „obóz Murzasichle”, bądź przekazać bezpośrednio organizatorom obozu – Jolancie Kornaszewskiej.
 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej zaprasza młodzież do udziału w tegorocznych inicjatywach wakacyjnych KSM. W ramach Szkoły Języków Obcych „eMKa” KSM organizuje obozy językowo-taneczne u podnóża Tatr, w malowniczym Białym Dunajcu. Uczestnicy kolonii, oprócz zdobywania wiedzy, spędzą czas na nauce podstawowych elementów savoir-vivre’u, a swoją młodzieńczą energię wykorzystają na naukę tańca oraz zdobywanie tatrzańskich szczytów, z których podziwiać będą przepiękne widoki.
  Obozy przeznaczone są dla młodzieży w wieku 14-19 lat, chcącej uczyć się języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie średnio-zaawansowanym lub zaawansowanym. Odbędą się one w terminie 19-28 lipca, jednak w innych terminach dostępne są również obozy w różnych częściach kraju.
  Celem Szkoły Języków Obcych „eMKa” (Młodzież Katolicka) jest nie tylko edukacja, ale również wychowywanie młodzieży. Program i materiały opracował dr Marek Kuczyński, wykładowca akademicki, członek Akcji Katolickiej, autor licznych książek do nauki języka angielskiego, w tym bestselleru "Angielski dla Twoich potrzeb".
  Podręczniki, z których korzysta młodzież na obozach „eMKi” nie tylko pomagają w skutecznej nauce, ale także propagują wartości katolickie.
  Zgłoszenia i informacje:
  Biuro KSM
  ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa, czynne pn. – pt. 9.00 - 16.00
  tel./fax: (0) 22 531 72 09, e-mail: emka@warszawa.ksm.org.pl
  www.warszawa.ksm.org.pl
 • Intencje Mszy św. w najbliższym czasie: <TUTAJ>. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. nie tylko za zmarłych!
 • W ostatnim czasie udzielono Sakramentów Świętych następującym osobom:
 • W ostatnim czasie z naszego grona odeszły następujące osoby: <TUTAJ>
 • Na stoliku w kościele wyłożone są nowe numery czasopism katolickich dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Warto zwrócić się ku NASZEJ prasie, katolickiej, zgodnej z naszą tradycją i wychowaniem! Zanieśmy również tę prasę osobom samotnym, niedołężnym, chorym…
 • Zapraszamy też na www.archidiecezja.warszawa.pl, gdzie znajdują się najnowsze informacje o wydarzeniach w naszej Archidiecezji.
 • Zainteresowanych zapraszamy do przeglądania ogłoszeń archiwalnych, przechowywanych w naszym portalu.