św. ZYGMUNTLOGO PORTALU
Rzymskokatolicka Parafia
pod wezwaniem św. Zygmunta
05-507 Słomczyn
ul. Wiślana 85
dekanat konstanciński
gm. i gm. Konstancin-Jeziorna
powiat Piaseczno
MATKA BOŻA CZĘSTOCHOWSKAMATKA BOŻA NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Trzecia Niedziela Adwentu
13 grudnia 2009

 • Na stronie tygodnika NIEDZIELA dostępne są czytania z każdego dnia roku. Zachęcamy! do pochylenia się nad nimi!
 • Dziękujemy! mieszkańcom Brześc-Osiedle za sprzątnięcie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców wsi Brześce-wieś. Kościół parafialny to dziedzictwo naszych przodków, ale my też powinniśmy zadbać o wygląd wewnętrzny i zewnętrzny. Przypominamy, że w okresie adwentu nie dekorujemy ołtarzy kwiatami.
 • Trwa Adwent – czas oczekiwania i przygotowania na Boże Narodzenie. Roraty w naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie o godzinie 7.00. Zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, zwłaszcza przygotowującą się do bierzmowania. Przychodząc na Roraty przynosimy ze sobą lampiony lub świece, aby symbolizowały rozpraszanie ciemności. Prawdziwym Światłem rozpraszającym ciemności zła i grzechu jest Chrystus, na którego przyjście się przygotowujemy.
 • 13.XII w niedzielę obchodzimy 28 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego w Polsce. Polecajmy w modlitwach wszystkich którzy ponieśli śmierć, byli bici i prześladowani. Módlmy się o pokój, sprawiedliwość i wolność religijną i polityczna dla naszej ojczyzny.
 • W zakrystii po lewej stronie sprzedawane są świece Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na sprawienie radości świątecznej dzieciom z domów dziecka i najuboższych rodzin. Minimalna cena wynosi 5 zł. Więcej: tutaj >>
 • Spotkanie dzieci klas II i ich rodziców przygotowujące do I Komunii św. w niedzielę 20.XII. na Mszy św. o godz. 18.00.
 • W piątek 18.XII, dzień chorych. Zapraszamy chorych naszej parafii na Mszę św. o godzinie 10.00. Spowiedź dla chorych od godziny 9.30. Po komunii chorzy otrzymają sakrament namaszczenia chorych. Bezpośrednio po Mszy św. i namaszczeniu olejem św. zapraszamy chorych do domu rekolekcyjnego na ciepłą herbatę i skromny poczęstunek.
  Każdy chory powinien przynajmniej 2 razy w roku przystąpić do sakramentu spowiedzi św. i komunii w kościele podczas Mszy św. w intencji chorych, albo w domu, gdy kapłani spowiadają, namaszczają olejem chorych i udzielają komunii św.
  Od godziny 13.30 będziemy odwiedzać chorych w domach. Nazwiska i adresy chorych prosimy zgłaszać do zakrystii.
  Naszym chrześcijańskim obowiązkiem jest troska o chorych, starszych, niedołężnych. Uczyńmy wszystko aby i oni mogli przeżywać Święta Bożego Narodzenia w pełnym zjednoczeniu z Chrystusem.
 • Parafialny Zespół Caritas przygotował, własnoręcznie wykonane przez dzieci z naszej parafii, pocztówki świąteczne, które wyłożone są na stoliku, przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc najuboższym rodzinom w parafii. Minimalna cena pocztówki – 5 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • W naszym kościele zostały zamontowane panele ogrzewające ławki. Aktualnie traw okres prób i testu paneli grzewczych.
  Producentem paneli ogrzewającym ławki jest firma szwedzka. Koszt ogrzewania został rozłożony na 3 raty. Pierwsza rata zostanie wpłacona po okresie testowym.
  W naszym kościele może być zainstalowane tylko ogrzewanie odpowiadające przepisom konserwatora zabytków.
 • Na cmentarzu rozpoczęliśmy prace porządkowe.
  Krzewy, których grubość nie przekracza 7 cm, można usuwać bez zgody konserwatora zieleni.
  Cmentarz miejsce spoczynku świętych, naszych najukochańszych i najbliższych powinien być utrzymany w należnym dla tego świętego miejsca porządku. Prosimy, aby samowolnie nie sadzić krzewów nawet ozdobnych bez zgody administracji cmentarza.
  Wygląd cmentarza to troska wszystkich, którzy odwiedzają zmarłych.
 • W niedzielę 13.XII Parafialny Zespół Caritas oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Słomczynie sprzedają sianko na stół wigilijny, pierniki i aniołki. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone będą na pomoc najbiedniejszym dzieciom naszej parafii.
 • Na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy są wyłożone pocztówki świąteczne, które można przesłać z życzeniami do najbliższych. Dochód przeznaczony jest na potrzeby parafialnego Caritas.
 • Pan organista rozprowadza opłatki w zakrystii po lewej stronie.
 • W zakrystii po lewej stronie sprzedawane są świece Caritas. Ofiary zebrane za świece są przeznaczone na organizowanie wigilii dla najbiedniejszych i samotnych, którzy bez naszej pomocy pozostaliby sami w noc wigilijna. Więcej: tutaj >>
 • Chrzty w grudniu tradycyjnie w I dzień Świąt Bożego Narodzenia 25.XII na Mszy św. o godz. 12.00. Zgłoszenia chrztów do 19.XII w kancelarii. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych 20.XII po sumie o 12.00.
 • Trwa konkurs Akademii Biblijnej dla najmłodszych. Informacje: u ks. Wikariusza
 • Intencje Mszy św. w najbliższym czasie: <TUTAJ>. Zachęcamy do zamawiania mszy św. nie tylko za zmarłych
 • W ostatnim czasie udzielono Sakramentów Świętych następującym osobom:
 • W ostatnim czasie z naszego grona odeszły następujące osoby: <TUTAJ>
 • Na stoliku w kościele wyłożone są nowe numery czasopism katolickich dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Warto zwrócić się ku NASZEJ prasie, katolickiej, zgodnej z naszą tradycją i wychowaniem! Zanieśmy również tę prasę osobom samotnym, niedołężnym, chorym…
 • Zapraszamy też na www.archidiecezja.warszawa.pl, gdzie znajdują się najnowsze informacje o wydarzeniach w naszej Archidiecezji.
 • Zainteresowanych zapraszamy do przeglądania ogłoszeń archiwalnych, przechowywanych w naszym portalu.