św. ZYGMUNTLOGO PORTALU
Rzymskokatolicka Parafia
pod wezwaniem św. Zygmunta
05-507 Słomczyn
ul. Wiślana 85
dekanat konstanciński
gm. i gm. Konstancin-Jeziorna
powiat Piaseczno
MATKA BOŻA CZĘSTOCHOWSKAMATKA BOŻA NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Dwunasta Niedziela Zwykła
21 czerwca 2009

 • Na stronie tygodnika NIEDZIELA dostępne są czytania z każdego dnia roku. Zachęcamy! do pochylenia się nad nimi!
 • Dziękujemy! mieszkańcom Obór za sprzątnięcie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy Gassy.
 • Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane są codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, przy czym we wszystkie piątki z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i śpiewaną litanią do Serca Pana Jezusa.
 • Jak już informowaliśmy decyzją ks. Arcybiskupa Kazimierza Nycza:
  • Ks. prał. Stefan KOTWIŃSKI został odwołany z urzędu proboszcza par. św. Zygmunta w Słomczynie, dek. konstanciński, czyli naszej parafii, i powołany na urząd proboszcza par. Nawiedzenia NMP w Warszawie, dek. staromiejski.
  • Ks. Marcin KLOTZ zostaje odwołany z urzędu wikariusza par. św. Zygmunta w Słomczynie, dek. konstanciński i powołany na urząd wikariusza par. św. Franciszka z Asyżu w Warszawie, dek. ochocki. Ks. Marcin pozostanie z nami jeszcze do drugiej połowy sierpnia, gdy obejmie nowe obowiązki na nowym miejscu swojej służby.

   Nasi wieloletni Pasterze dziękują! za życzliwość i wszelkie dobro, którego zaznali przez lata pracy na tutejszej placówce od wszystkich parafian - Bóg zapłać!

  • Ks. Józef NOWACKI zostaje odwołany z urzędu proboszcza par. Ofiarowania NMP w Ostrołęce n. Pilicą, dek. warecki i powołany na urząd proboszcza par. św. Zygmunta w Słomczynie, dek. konstanciński.

   W sposób oficjalny zostanie wprowadzony na urząd proboszcza w niedzielę 28.VI na Mszy św. o godz. 8.45 przez Ks. Dziekana Piaseczyńskiego. Przywitajmy go godnie!

  • Ks. Kamil NOWACKI, neoprezbiter, pierwsza parafia: św. Zygmunta w Słomczynie; dek. konstanciński. Swoje obowiązki obejmie 26.VIII.

   Odchodzący duszpasterze obu księżom życzą - a my przyłączamy się do nich - wielu łask Bożych i światła Ducha Świętego w realizacji zadań, do których zostali powołani przez samego Pana Boga, a przez Władzę Archidiecezjalną posłani do tutejszej parafii. Szczęść Boże!

  Więcej informacji można znaleźć na stronie Archidiecezji.
 • W związku z odwołaniem ks. Proboszcza Stefana KOTWIŃSKIEGO z naszej parafii w niedzielę 21.VI o godz. 10.30 odprawiana jest Msza św. pożegnalna. Przybądźmy! wszyscy i podziękujmy! ks. Proboszczowi za 15 lat ofiarnej pracy dla naszej parafii, za niezliczone dzieła, które dla niej zrobił, za prowadzenie nas na drodze ku Naszemu Ojcu pewną, świątobliwą ręką. Księże Proboszczu - żal nam księdza tracić, ale ufamy w niezbadane wyroki Bożej Opatrzności - Szczęść Boże i dziękujemy!!!
 • Zakończył się rok szkolny, także zakończył się rok formacyjny służby liturgicznej ołtarza. Chcielibyśmy podziękować ministrantom, Wspólnocie Ruchu Światło-Życie, scholi starszej i tej najmłodszej, za ich służbę przy ołtarzu. Jednocześnie zachęcamy do dalszej systematycznej i aktywnej służby Panu Bogu w Liturgii Kościoła.
 • W niedzielę 28.VI – jedenasta rocznica koronacji wizerunku Maryi Tęskniącej w Powsinie. Z tej okazji o godz. 11.30 w Sanktuarium w Powsinie zostanie odprawiona uroczysta Msza św., którą odprawi Ks. Biskup Piotr Jarecki i o godz. 13.00 - Koncert chóru Poznańskie Słowiki. Organizatorzy zapewniają miejsca siedzące i poczęstunek dla pielgrzymów.
 • W tym roku organizowane są dwa obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży z naszej parafii: pierwszy - pod kierownictwem p. katechetki Jolanty Kornaszewskiej w dniach od 18 do 31.07 w Niedzicy, w Pieninach; drugi – pod kierownictwem Ks. Marcina, w dniach od 1 do 14.08 w Ustrzykach Dolnych, w Bieszczadach. Koszt obu obozów 760,- zł.
  Większość uczestników to dzieci z najuboższych rodzin, których nie stać na żaden inny wyjazd wakacyjny. Dlatego poszukujemy sponsorów, którzy mogliby częściowo lub w całości pokryć koszty wyjazdu tych dzieci. Dobroć serca na pewno nie zostanie bez odpłaty ze strony Pana Boga!
  Ofiary można składać bezpośrednio u księży lub wpłacać na następujące konto parafialnego CARITAS:

  nazwa: Parafia Rzymskokatolicka Św. Zygmunta
  adres: ll. Wiślana 85, 05-507 Słomczyn
  bank: PKO S.A. VII O. w Warszawie
  nr rachunku: 51 1240 1109 1111 0010 1498 1185
  tytuł wpłaty: WAKACJE 2009

  Szczególy podano także w gazetce parafialnej. Można je też otrzymać bezpośrednio od księży.
 • Chrzty w czerwcu – w 4 niedzielę miesiąca – 28.VI na sumie o godz. 12.00.
 • Przypominamy i uwrażliwiamy wszystkich korzystających z duszpasterstwa w naszym kościele, że w okresie wakacji tj. od 20.VI do 31.VIII z sakramentu pokuty - spowiedzi będzie można korzystać tylko i wyłącznie pół godziny przed każdą Mszą św. W czasie Mszy spowiedzi nie będzie.
 • 19.VI, decyzją Ojca św. Benedykta XVI, rozpoczął się Rok Kapłański, którego celem jest zachęcenie kapłanów do „dążenia do duchowej doskonałości, od której w dużej mierze zależy skuteczność ich posługi kapłańskiej”. Zbiega się on z 150 rocznicą śmierci św. Jana Marii Vianney'a, proboszcza z Ars, który dał prawdziwy przykład Pasterza trzódki Chrystusa.
 • Zapowiedzi
  • Robert KOŁACZ, kawaler z Cieciszewa, parafia tutejsza, i Magdalena CZECH, panna z Włosienia, parafia Niepokalanego Serca NMP w Platerówce
   (zapowiedź II)
  • Krzysztof Piotr KANABUS, kawaler z Szymanowa i Kamila SKIBA, panna z Brześc, oboje z parafii tutejszej
   (zapowiedź II)
  • Rafał Edmund PASTWA, kawaler z Kawęczyna, parafia tutejsza i Paulina Agnieszka MOJZYCH, panna z Łukowa, par. NMP Matki Kościoła w Łukowie
   (zapowiedź I)
  Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach w zawarciu małżeństwa przez w/w osoby proszony jest o skontaktowanie się z Kancelarią Parafialną.
 • W ostatnim czasie udzielono Sakramentów Świętych następującym osobom:
 • W ostatnim czasie z naszego grona odeszły następujące osoby: <TUTAJ>
 • Na stoliku w kościele wyłożone są nowe numery czasopism katolickich dla dorosłych, młodzieży i dzieci.
 • Zapraszamy też na www.archidiecezja.warszawa.pl. gdzie znajdują się najnowsze informacje o wydarzeniach w naszej Archidiecezji.
  Tam też można pobrać pliki MP3 z wykładami ks. Waldemara CHROSTOWSKIEGO o św. Pawle Apostole!
 • Zainteresowanych zapraszamy do przeglądania ogłoszeń archiwalnych, przechowywanych w naszym portalu.