św. ZYGMUNTLOGO PORTALU
Rzymskokatolicka Parafia
pod wezwaniem św. Zygmunta
05-507 Słomczyn
ul. Wiślana 85
dekanat konstanciński
gm. i gm. Konstancin-Jeziorna
powiat Piaseczno
MATKA BOŻA CZĘSTOCHOWSKAMATKA BOŻA NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Niedziela Zesłania Ducha Świętego
31 maja 2009

 • Na stronie tygodnika NIEDZIELA dostępne są czytania z każdego dnia roku. Zachęcamy! do pochylenia się nad nimi!
 • Dziękujemy! mieszkańcom Łęgu za sprzątnięcie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy Czernidła.
 • W niedzielę 31.V Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki.
  • codziennie o godz. 17.30.
  • W tym dniu będąc w stanie łaski uświęcającej i przystępując do Komunii św. uzyskuje się ODPUST ZUPEŁNY za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”.
  • Do tej Uroczystości przygotowujemy się Nowenną do Ducha Świętego odprawianą codziennie w czasie nabożeństw majowych o godz. 17.30.
  • Niedziela Zesłania Ducha Świętego to ostatni dzień liturgicznego okresu wielkanocnego. Wszystkim, którzy jeszcze nie przystąpili do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej przypominamy, że tą Uroczystością kończy się okres Komunii wielkanocnej.
 • Ostatnie nabożeństwo majowe w niedzielę 31.V o godz. 17.30.
 • 1.VI to drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.30 i 18.00.
 • Od 1.VI rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe. W naszym kościele będą odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. W pierwszy czwartek miesiąca 4.VI oraz wszystkie piątki nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i śpiewaną litanią do Serca Pana Jezusa. W pierwszą niedzielę miesiąca 7.VI nabożeństwo zostanie odprawione bezpośrednio po sumie o godz. 12.00.
 • We wtorek 2.VI ks. Proboszcz będzie gościł w naszej parafii swoich kolegów księży, z którymi przed 33 laty otrzymał święcenia kapłańskie. O godz. 11.00 w kościele będzie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za dar powołania kapłańskiego i wszelkie łaski otrzymane w czasie trzydziestu trzech lat służby Kościołowi. Ks. Proboszcz bardzo serdecznie zaprasza wszystkich parafian, którzy mogą przyjść i pragną włączyć się w ten akt dziękczynienia na tę Mszę św.
 • W pierwszy czwartek miesiąca 4.VI w czasie Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwa czerwcowego modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!
 • Również w czwartek 4.VI rocznica konsekracji Pasterza archidiecezji, Księdza Arcybiskupa Metropolity Kazimierza Nycza. Dostojnego Jubilata polecamy gorącym modlitwom wszystkich Państwa!
 • W pierwszy piątek miesiąca 5.VI uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa na Mszy św. o godz. 18.00. Msza św. dla dzieci o 15.45. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każda Mszą św.
 • W pierwszą sobotę miesiąca 6.VI oddając hołd Niepokalanemu Sercu Maryi modlić się będziemy o trzeźwość naszej parafii na Mszy św. o godz. 18.00 i w czasie nabożeństwa czerwcowego.
 • W niedzielę 7.VI po sumie i nabożeństwie czerwcowym spotkanie Kół Żywego Różańca.
 • 11.VI będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Jest to Uroczystość, która wciąż na nowo uświadamia nam, że Chrystus został z nami pod postacią chleba i karmi nas Swoim ciałem. Jest to dobra okazja, by również pamiętać o tych, którym brakuje chleba powszedniego. Dlatego wzorem ubiegłych lat w niedzielę 7.VI chcemy w naszym kościele zorganizować sprzedaż małych, symbolicznych chlebków jako znak wspólnoty i solidarności z tymi, którym go brakuje. Ofiara za chlebek będzie całkowicie dobrowolna, a dochód w całości będzie przeznaczony na pomoc dla ludzi ubogich i potrzebujących. Niech Chrystus – Chleb Żywy, uczy nas jak dzielić się chlebem z innymi i stawać się dla innych dobrym, jak chleb.
 • Również w niedzielę 7.VI w całej Polsce będziemy obchodzić II Dzień Dziękczynienia Bożej Opatrzności. Ks. Arcybiskup Kazimierz Nycz zachęca nas do wspólnego przeżywania tego dnia. W wigilię Dnia Dziękczynienia na pl. Piłsudskiego od godz. 10.00 odbędzie się ogólnopolskie czuwanie modlitewne wszystkich ruchów katolickich. Towarzyszyć temu będzie poświęcenie 9-metrowego krzyża. Stanie on w miejscu, gdzie Jan Paweł II dwukrotnie odprawił Mszę św.: w 1979 i w 1999 roku. Program niedzielnego Dnia Dziękczynienia, jak i sobotniego czuwania modlitewnego wywieszony jest w gablocie przed kościołem a także na stronie web-owej Archidiecezji (tam też można zaznajomić się z okolicznościowym listem od naszego Arcypasterza).
 • W sobotę 20 czerwca pragniemy zorganizować pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Pielgrzymka dojdzie do skutku pod warunkiem, że będzie odpowiednia liczba chętnych. Koszt przejazdu uzależniony jest od ilości pielgrzymów. Przy 45 osobach wyniesie on 40,- zł. Przy mniejszej ilości chętnych będzie sukcesywnie wzrastał. Zapisy u księży.
 • W tym roku organizujemy dwa obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży z naszej parafii: pierwszy - pod kierownictwem p. katechetki Jolanty Kornaszewskiej w dniach od 18 do 31.07 w Niedzicy, w Pieninach; drugi – pod kierownictwem Ks. Marcina, w dniach od 1 do 14.08 w Ustrzykach Dolnych, w Bieszczadach. Koszt obu obozów 760,- zł.
  Większość uczestników to dzieci z najuboższych rodzin, których nie stać na żaden inny wyjazd wakacyjny. Dlatego poszukujemy sponsorów, którzy mogliby częściowo lub w całości pokryć koszty wyjazdu tych dzieci. Dobroć serca na pewno nie zostanie bez odpłaty ze strony Pana Boga!
  Ofiary można składać bezpośrednio u księży lub wpłacać na następujące konto parafialnego CARITAS:

  nazwa: Parafia Rzymskokatolicka Św. Zygmunta
  adres: ll. Wiślana 85, 05-507 Słomczyn
  bank: PKO S.A. VII O. w Warszawie
  nr rachunku: 51 1240 1109 1111 0010 1498 1185
  tytuł wpłaty: WAKACJE 2009

  Szczególy podano także w gazetce parafialnej. Można je też otrzymać bezpośrednio od księży.
 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) zaprasza na kolonie i obozy języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, które odbędą się m.in. w Krakowie oraz w Murzasichlu koło Zakopanego. Oprócz nauki języka obcego, KSM zapewnia także wycieczki krajobrazowe, zajęcia sportowe oraz liczne atrakcje turystyczne. Istnieje możliwość specjalnej zniżki dla osób zaangażowanych w Kościele - dzieci, których rodzice są członkami Akcji Katolickiej lub katechetami, ministrantów, oazowiczów, etc. (10%). Ponadto możliwe jest dofinansowanie z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.
 • Chrzty w czerwcu – w 4 niedzielę miesiąca – 28.VI na sumie. Zgłoszenia chrztów do 19.VI w kancelarii. Przygotowanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych 18.VI po sumie w kościele.
 • Zapowiedzi
  • Konrad SADŁO, kawaler z parafii Jana Chrzciciela w Krynce, i Elżbieta KAMIŃSKA, panna z Łyczyna, parafia tutejsza
   (zapowiedź II)
  • Tomasz Tadeusz PĘKAL, kawaler Brześc, parafia tutejsza, i Justyna KAZIMIERCZAK, panna z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie
   (zapowiedź I)
  Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach w zawarciu małżeństwa przez w/w osoby proszony jest o skontaktowanie się z Kancelarią Parafialną.
 • W ostatnim czasie udzielono Sakramentów Świętych następującym osobom:
 • W ostatnim czasie z naszego grona odeszły następujące osoby: <TUTAJ>
 • Na stoliku w kościele wyłożone są nowe numery czasopism katolickich dla dorosłych, młodzieży i dzieci.
 • Zapraszamy też na www.archidiecezja.warszawa.pl. gdzie znajdują się najnowsze informacje o wydarzeniach w naszej Archidiecezji.
  Tam też można pobrać pliki MP3 z wykładami ks. Waldemara CHROSTOWSKIEGO o św. Pawle Apostole!
 • Zainteresowanych zapraszamy do przeglądania ogłoszeń archiwalnych, przechowywanych w naszym portalu.