Rzymskokatolicka Parafia Św. Zygmunta w Słomczynie
Św. Zygmunt

Dwudziesta ósma Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
12 października 2008

 • Dziękujemy! mieszkańcom wsi Piaski za sprzątnięcie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy Dębówkę.
 • Trwa miesiąc październik - miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz.17.30. Po nabożeństwie Msza św. o godz. 18.00.
 • Specjalne nabożeństwo różańcowe dla dzieci – w każdy piątek października o godz. 15.45; dla młodzieży – również w każdy piątek – bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.
  W tych nabożeństwach mają szczególny obowiązek uczestniczyć kandydaci do bierzmowania, traktując je jako jeden z elementów przygotowujących do przyjęcia tego sakramentu.
 • 12.X obchodzimy VIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Wychowawca Młodych”. Pragniemy w tym dniu uczcić Osobę Ojca Świętego przede wszystkim poprzez modlitwę o Jego rychłą beatyfikacje. Dlatego zapraszamy wszystkich na „Różaniec z Ojcem świętym” o godz. 17.30.
  Innym z wymiarów obchodów tego Dnia jest zbiórka pieniędzy do puszek przed kościołem z przeznaczeniem ich na fundusz stypendialny dla najzdolniejszej, a ubogiej młodzieży. Poprzez troskę o edukację i formację młodego pokolenia pragniemy budować żywy pomnik dla Papieża-Polaka. Patrz też wiersz naszej parafianki poświęcony Ojcu św. – obok.
  • W Warszawie na zakończenie Dnia Papieskiego o godz. 20.00 – na Placu Zamkowym odbędzie się koncert ku czci Jana Pawła II zatytułowany „Zostań z nami”.
   Cały program centralnych obchodów VIII Dnia Papieskiego 11–12.X. wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
 • Z okazji Dnia Papieskiego w dwie kolejne niedziele 12 i 19.X w naszym kościele będzie zorganizowany kiermasz książki religijnej i dewocjonaliów. Zachęcamy do zakupu interesujących pozycji.
 • 12.X rodziny należące do Kręgu Kościoła Domowego działającego w naszej parafii w czasie Mszy świętych dzielą się doświadczeniem swojej wiary i jej przeżywania w środowisku rodzinnym. Po Mszach świętych małżeństwa zainteresowane rozwojem duchowym i pragnące pogłębiać swoją wiarę we wspólnocie z innymi rodzinami mogą spotkać się z rodzinami z Kościoła Domowego i wspólnie porozmawiać. Patrz też świadectwo jednego z małżeństw należących do naszego Kościoła Domowego – obok.
 • 12.X rozpoczęcie „Biblijnej Akademii Najmłodszych” w naszej parafii, przeznaczonej dla dzieci ze szkoły podstawowej. Do udziału zapraszamy wszystkie dzieci.
 • W prawej nawie kościoła można obejrzeć reportaż zdjęciowy z II tegorocznego obozu parafialnego dzieci i młodzieży w Zdworzu. Serdecznie zachęcamy. Jednocześnie w tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować za wszystkie ofiary wspierające wyjazd dzieci i młodzieży z naszej parafii na oba obozy. Dzięki Państwa dobroczynności prawie osiemdziesięcioro dzieci mogło skorzystać z wakacji organizowanych przez parafię. Bóg zapłać!
 • W najbliższą sobotę 18.X Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w czasie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.
 • Spotkanie tegorocznych pielgrzymów do Lourdes i Fatimy w przyszłą niedzielę 19.X po Mszy św. o godz. 18.00 w domu rekolekcyjnym. Serdecznie wszystkich zapraszamy i prosimy o przyniesienie zdjęć.
 • Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony modlitewnej pamięci o naszych zmarłych. Przyjmujemy na Wypominki roczne i jednorazowe w zakrystii lub kancelarii.
 • Tradycyjnie w drugą sobotę listopada 8.XI pragniemy zorganizować pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Pielgrzymka dojdzie do skutku pod warunkiem, że będzie odpowiednia liczba chętnych. Koszt przejazdu uzależniony jest od ilości pielgrzymów. Przy 45 osobach wyniesie on 35,- zł. Przy mniejszej ilości chętnych będzie sukcesywnie wzrastał. Zapisy u księży.
 • Zapowiedzi
  • Tomasz Krzysztof ADAMCZYK, kawaler z Podłęcza, parafia tutejsza, i Agata Sylwia ZIELIŃSKA, panna z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii (zapowiedź II)
  • Marek Dariusz MAKULSKI, kawaler z Czernideł, parafia tutejsza, i Iwona FLORIAŃCZYK, panna z parafii Św. Izydora w Ostrówku (zapowiedź II)
  • Radosław TREJDEROWSKI, kawaler z parafii św. Anny w Barczewie, i Katarzyna Monika GOSS, panna z Kawęczynka, parafia tutejsza (zapowiedź I)
  Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach w zawarciu małżeństwa przez w/w osoby proszony jest o skontaktowanie się z Kancelarią Parafialną
 • W ostatnim czasie udzielono Sakramentów Świętych następującym osobom:
 • W ostatnim czasie z naszego grona odeszły następujące osoby: <TUTAJ>
 • Chrzty w październiku w czwartą niedzielę miesiąca 26.X na sumie. Zgłoszenia chrztów do 18.X. w kancelarii. Przygotowanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w niedzielę 19.X po sumie w kościele.
 • Na stoliku wyłożone są nowe numery czasopism katolickich dla dorosłych, młodzieży i dzieci.
 • Zapraszamy też na www.archidiecezja.warszawa.pl. gdzie znajdują się najnowsze informacje o wydarzeniach w naszej Archidiecezji

Dobry pasterzu…

Dobry pasterzu – wieczny pielgrzymie
Twoja owczarnia to zachód, wschód,
Północ, południe gdzie Wisłą płynie
Z Tobą jest Polska, Twój polski gród.

Wypasasz owce na całej ziemi,
Uczysz pokory, rozjaśniasz dni.
Stoisz przykładem, dodajesz wiary
Jak być człowiekiem odbiciem Twym.

Gdzie płoną strzechy, gasisz pożary,
Do pokrzywdzonych wyciągasz dłoń.
Modlisz się za nas, czy starczy sił,
Uciszyć waśnie, ocalić dom.

Gdzie krucha miłość, budujesz mosty,
Gdzie płacz niemowląt, ocierasz łzy.
To Papież Polak – my Cię kochamy,
Pielgrzymuj Ojcze po kraju swym.

Usiądź na chwilę w świerkowym lesie,
Tu pod jodłami ożywczy chłód.
Tu wiatr wieczorny modlitwy niesie,
Tu pachnie letni miód.

Wypasaj owce Święty Pasterzu
I czasem skieruj wzrok
Na dom rodzinny, wysmukły Giewont
Na bliski sercu ląd.

Teresa Magdalena Knapczyńska, SzymanówŚwiadectwo…

Do Domowego Kościoła należymy od 7 lat. Wraz z 5 małżeństwami tworzymy krąg. Nasza formacja odbywa się przede wszystkim w małżeństwie, dzie realizując zobowiązania (takie jak: modlitwa osobista, małżeńska, rodzinna, lektura Pisma Św.) staramy się wzrastać w miłości do Boga i jedności małżeńskiej. Szczególnym darem jest dla nas comiesięczny dialog małżeński, podczas którego rozmawiamy ze sobą „w obecności Boga” o rzeczach ważnych, niekiedy trudnych dla naszego małżeństwa i rodziny. Przynajmniej raz w roku staramy się wyjechać na rekolekcje, podczas których możemy więcej czasu poświęcić na pogłębianie naszej wiary, usłyszeć o doświadczeniach innych małżeństw.

Poza tym raz w miesiącu spotykamy się na spotkaniu całego kręgu. Tam również mamy okazję do wspólnej modlitwy, dyskusji na tematy religijne ale również dotyczące życia codziennego. W serdecznej atmosferze dzielimy się swoimi radościami i troskami. W miarę swoich możliwości staramy się sobie wzajemnie pomagać.

Z perspektywy widzimy jak wielkim darem jest dla naszej rodziny trwanie w Domowym Kościele. Czujemy, że jako małżonkowie, oraz jako rodzina idziemy do Pana Boga. Szczególną troską obejmujemy wychowywanie religijne i moralne naszych dzieci. W miarę możliwości staramy się również aktywnie włączać w życie wspólnoty parafialnej.

Ela i Marcin