Rzymskokatolicka Parafia Św. Zygmunta w Słomczynie

 

Św. Zygmunt

 

Dwudziesta piąta Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
21 września 2008

  • W dniach 27–28.IX. na Jasnej Górze odbędzie się XXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin pod hasłem „Polska odnawia małżeńskie śluby”. Szczegółowy program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie przed kościołem a także znajduje się na stronie Archidiecezji. Dojazd do Częstochowy indywidualny. Rodziny, które zgłosiły się na wspólny, autokarowy wyjazd dekanalny zbierają się przed kościołem w Mirkowie w sobotę 27.IX o godz. 6.45.
  • W przyszłą niedzielę 28.IX we wszystkich parafiach naszej archidiecezji, w łączności z pielgrzymami na Jasnej Górze, będzie miał miejsce obrzęd odnowienia ślubów małżeńskich. Chcemy publicznie i uroczyście zaprosić Chrystusa, aby na nowo zamieszkał w małżeństwach, zapewniając dzieciom radość bezpiecznego domu, w którym płonie dozgonna miłość rodziców. W naszym kościele tego aktu dokonamy w czasie Mszy św. o godz. 10.30. Dlatego bardzo serdecznie na tę Mszę św. zapraszamy wszystkie małżeństwa wraz z rodzinami i prosimy, aby małżonkowie stali blisko siebie.
  • Uwaga narzeczeni! Najbliższy Kurs Przedmałżeński na terenie naszego dekanatu, w parafii Wniebowzięcia NMP w Konstancinie-Jeziorna, rozpocznie się 1.X /środa/ o godz. 20.00 i potrwa do 3.XII. W sposób szczególny zachęcamy do udziału wszystkich narzeczonych, którzy pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński w okolicach Bożego Narodzenia czy w pierwszej połowie przyszłego roku.
  • Na stoliku wyłożone są nowe numery czasopism katolickich dla dorosłych, młodzieży i dzieci.